اخبار ارز دیجیتال

هاسکینسون: بیش از ۱۰۰ شرکت آماده ترک اتریوم و حرکت به سوی کاردانو هستند

بیش از ۱۰۰ شرکت آماده ترک اتریوم و حرکت به سوی کاردانو هستند

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیر عامل کاردانو (ADA) ادعا می‌کند که پروژه او آماده است تا نظرها را از اتریوم (ETH) به سمت خود جلب کند. وی ادعا کرده است که بیش از ۱۰۰ شرکت آماده ترک اکوسیستم اتریوم و حرکت به سوی کاردانو هستند. با این حال او در مصاحبه با بلومبرگ (BloomBerg)، توضیح بیشتری در این خصوص ارائه نداده است.

در همین حال نیک کارتر (Nick Carter)، بنیانگذار کوین متریکس (Coin Metrics) و هم بنیان گذار شرکت سرمایه گذاری کسل آیلند ونچرز (Castle Island Ventures)، رویکردی محتاطانه را در خصوص ادعاهای مطرح شده از سوی هاسکینسون در پیش گرفته و به بلومبرگ اعلام کرده است:

“من به یاد ندارم که حتی یک اپلیکیشن محبوب هم در اکوسیستم کاردانو راه‌اندازی شده باشد و حتی ابراز علاقه خاصی هم از سوی توسعه دهندگان و کاربران نسبت به این سیستم عامل ندیده‌ام. واقعاً در خصوص اینکه این بلاکچین چطور دوباره در کانون توجهات قرار گرفته بسیار متعجبم.”

در جولای سال ۲۰۲۰ میلادی، هاسکینسون ادعا کرد که “طی یک سال آینده، صدها دارایی دیجیتال، هزاران دپ (DApp) یا برنامه غیرمتمرکز، تعداد بیشماری پروژه جذاب و بسیاری از کاربری‌ها و کاربردهای منحصر به فرد به مرحله اجرا خواهند رسید”. در آن زمان، این ادعاها با مشاهده ریز بینانه توسط ناظران این صنعت رو به رو شد.

هاسکینسون، مدیر سابق و هم بنیانگذار پروتکل بلاکچین اتریوم (Ethereum)، به دنبال آنچه که رسانه‌ها به عنوان نزاع در هیئت مدیره در سال ۲۰۱۴ عنوان کردند، پروژه را ترک کرد. سپس کاردانو را به عنوان یک پروتکل مستقل و برای رقابت با اتریوم معرفی کرد.

هاسکینسون، در مصاحبه با بلومبرگ ادعا کرده است که پروتکل‌های امنیتی و حاکمیتی بلاکچین کاردانو نسبت به اتریوم برتری دارند. با این حال رئیس کاردانو اعلام کرده که نمی‌داند چرا ارزش کاردانو در سال جاری صعودی بوده و افزود که سیستم قرارداد هوشمند طی سال جاری عملیاتی خواهد شد.

رایان برکمانز (Ryan Berckmans)، توسعه دهنده اتریوم در اوایل این ماه اعلام کرد که هیجان ایجاد شده پیرامون ADA را می‌توان اینطور ارزیابی کرد که جامعه رمزارز به دلیل مقیاپس پذیر نبودن اتریوم به دنبال جانشینی برای آن می‌گردد و صرفاً به این نتیجه رسیده‌اند که کاردانو می‌تواند جایگزینی برای آن باشد.

نظرات هاسکینسون توسط برخی از طرفداران برجسته مورد تحسین قرار گرفته و حمایت شده است و ماه گذشته ژنه سیمونز (Gene Simmons)، یکی از ستاره‌های کهنه کار موسیقی راک، نیز به صورت کاملا مشتاقانه از رمزارز کاردانو دفاع کرده است.

نوشته هاسکینسون: بیش از ۱۰۰ شرکت آماده ترک اتریوم و حرکت به سوی کاردانو هستند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا