اخبار ارز دیجیتال

هدف کاردانو میلیاردها کاربر در سراسر جهان است نه فقط چند میلیون کاربر!

هدف بلاکچین کاردانو جذب میلیاردها کاربر در سراسر جهان است

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل اینپوت اوتپوت هنگ کنگ (IOHK) تأکید دارد که هدف کاردانو خدمت دهی به میلیاردها کاربر در سراسر جهان است، نه فقط چند میلیون‌ کاربر.

در یک ویدیوی جدید، خالق کاردانو (Cardano) به ۴۲۹۷۰۰ دنبال کننده خود می‌گوید که انگیزه توسعه چهارمین دارایی دیجیتال بزرگ جهان بر اساس دو سوال اساسی است.

“هدف کاردانو این است که بپرسد، کجا باید برویم؟ برای داشتن یک اکوسیستم با یک میلیارد کاربر، نه یک اکوسیستم با یک میلیون کاربر، چه باید بکنیم که بتوانیم به طور پایدار یک پلتفرم مالی برای آن‌ها فراهم کنیم؟”

هاسکینسون در ادامه از دلایل شکل گیری این پروژه رونمایی کرد. وی به طور خاص به طراحی دوباره و از پایه و اساس مدل قراردادهای هوشمند کاردانو که با هدف خدمت رسانی به بخش قابل توجهی از جمعیت جهانی انجام گرفته است، اشاره کرد.

“آنچه ما تصمیم گرفتیم انجام دهیم بازسازی کل مدل قرارداد هوشمند است. اولاً، مدل فعلی ایمن نیست و می‌توانید این موضوع را با توجه به میلیاردها دلار سرمایه مشتریان که به دلیل هک شدن برنامه‌های ایمن نشده، از دست رفته‌اند، درک کنید. ثانیاً، مدل فعلی پایدار نیست به عبارت دیگر هزینه‌ها قابل پیش بینی نیستند چرا که برنامه‌ها کارمزد بالایی را بر کاربران تحمیل می‌کنند.”

هاسکینسون همچنین تأکید می‌کند که مدل قرارداد هوشمند کاردانو به میلیون‌ها توسعه دهنده در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا در توسعه اکوسیستم مشارکت کنند.

“فقط ۸۰۰۰۰ توسعه دهنده سالیدیتی (Solidity) در جهان وجود دارد. اما ۲۵ میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان وجود دارند که توسعه دهنده دات نت (Dot Net) و توسعه دهنده جاوا (Java) و غیره هستند. بنابراین چگونه می‌توانیم آن افراد را وارد این حوزه کنیم و آنها را به استفاده از ابزارها، تکنیک‌ها و زبان‌هایی که در طول ۴۰ سال گذشته نرم افزارهایی به ارزش کلی هزاران میلیارد دلار نوشته‌اند، وارد اکوسیستم کاردانو کنیم؟”

قرارداد اتیوپی

هاسکینسون در مورد ورود اخیر IOHK به بازار آفریقا، گفته که پروژه آنها در این قاره تازه شروع شده است.

“به دلیل یک جنگ داخلی در اتیوپی، بیش از چهار سال زمان برد تا ما مذاکرات را تکمیل کنیم. علی‌رغم آن، ما توانستیم قراردادی را برای پنج میلیون نفر نهایی کنیم که کاربری آن می‌تواند به بیش از ۲۰ میلیون نفر نیز برسد، که آن را به یکی از بزرگترین معاملات انجام شده در صنعت ما تبدیل می‌کند.”

نوشته هدف کاردانو میلیاردها کاربر در سراسر جهان است نه فقط چند میلیون کاربر! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا