اخبار ارز دیجیتال

هدف کاردانو میلیاردها کاربر در سراسر جهان است نه فقط چند میلیون کاربر!

بلاکچین کاردانو برای میلیاردها کاربر در سراسر جهان ساخته شده است

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل اینپوت اوتپوت هنگ کنگ (IOHK) تأکید دارد که کاردانو برای خدمات دهی به میلیاردها کاربر در سراسر جهان ساخته شده است، نه فقط چند میلیون‌ کاربر.

در یک ویدیوی جدید، خالق کاردانو (Cardano) به ۴۲۹۷۰۰ دنبال کننده خود می‌گوید که انگیزه توسعه چهارمین دارایی دیجیتال بزرگ جهان بر اساس دو سوال اساسی است.

“هدف کاردانو این است که بپرسد، کجا باید برویم؟ برای داشتن یک اکوسیستم با یک میلیارد کاربر، نه یک اکوسیستم با یک میلیون کاربر، چه باید بکنیم که بتوانیم به طور پایدار یک سیستم عامل مالی برای آن‌ها فراهم کنیم؟”

با هدف کاردانو برای خدمت به بخش قابل توجهی از جمعیت جهانی، هاسکینسون از دلایل این پروژه برای طراحی دوباره مدل قراردادهای هوشمند از پایه و اساس، رونمایی کرد.

“آنچه ما تصمیم گرفتیم انجام دهیم بازسازی کل مدل قرارداد هوشمند است. اولا، زیرا ایمن نیست و می‌توانید این موضوع را با میلیاردها دلار سرمایه مشتریان که به دلیل هک شدن برنامه‌های ایمن نشده، از دست رفته‌اند، ببینید. دوما، پایدار نیست: قابل پیش بینی بودن هزینه‌ها، هزینه‌های بالای کارمزد که برنامه‌ها دارند.”

هاسکینسون همچنین تأکید می‌کند که مدل قرارداد هوشمند کاردانو به میلیون‌ها توسعه دهنده در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا در توسعه اکوسیستم مشارکت کنند.

“فقط ۸۰۰۰۰ توسعه دهنده سالیدیتی (Solidity) در جهان وجود دارد. اما ۲۵ میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان وجود دارند که توسعه دهنده دات نت (Dot Net) و توسعه دهنده جاوا (Java) و غیره هستند. بنابراین چگونه می‌توانیم آن افراد را وارد این حوزه کنیم و آنها را به استفاده از ابزارها، تکنیک‌ها و زبان‌هایی که در طول ۴۰ سال گذشته نرم افزارهایی به ارزش کلی هزاران میلیارد دلار نوشته‌اند، وارد اکوسیستم کاردانو کنیم؟”

قرارداد اتیوپی

در مورد ورود اخیر IOHK به آفریقا، هاسکینسون می‌گوید که پروژه آنها در این قاره تازه شروع شده است.

“به دلیلی یک جنگ داخلی در اتیوپی، بیش از چهار سال زمان برد تا ما مذاکرات را تکمیل کنیم. علی‌رغم آن، ما توانستیم معامله‌ای را برای پنج میلیون نفر ببندیم که کاربری آن می‌تواند به بیش از ۲۰ میلیون نفر نیز برسد، که آن را یکی از بزرگترین معاملات منفرد در صنعت ما می‌کند.”

نوشته هدف کاردانو میلیاردها کاربر در سراسر جهان است نه فقط چند میلیون کاربر! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا