آشنایی با بیت کوینآموزش امنیتآموزش سرمایه‌گذاری و تریداخبار ارز دیجیتالاستخراج بیت کوینبلاک چینپس از استخراج بیت کوینخرید با ارز دیجیتالخرید با بیت کوینخرید بیت کویندانشنامه عمومیسفارش با بیت کوینصفر تا‌‌ صد امنیتکریپتوکارنسیمخترع بیت کوینمعرفی ارزهای دیجیتالمقالات آلت کوین‌هامقالات ارز دیجیتالهک بیت کوین

هر آنچه که در مورد رمز ارز کاردانو (ADA) باید بدانید

هر آنچه که در مورد رمز ارز کاردانو (ADA) باید بدانید

رمز ارز کاردانو (ADA) اخیرا در بازار ارزهای دیجیتال خبرساز شده است. اما به راستی کاردانو چیست؟ این سوالی است که بسیاری از افراد می‌پرسند. برای پاسخ به این سوال، با مقاله امروز ما همراه شوید تا در خصوص کاردانو و نحوه کار آن مطلع شوید.

هر آنچه که در مورد رمز ارز کاردانو (ADA) باید بدانید هر آنچه که در مورد رمز ارز کاردانو (ADA) باید بدانید

آنچه در ادامه این مقاله خواهیم خواند:

  • ۱ کاردانو چیست؟
  • ۲ دلایل تمایز کاردانو چیست؟
  • ۳ چه کسی کاردانو را اختراع کرد؟
  • ۴ آیا کاردانو (ADA) ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟
  • ۵ فروش و خرید کاردانو از صرافی اوکی اکسچنج
  • ۶ نتیجه‌گیری

کاردانو چیست؟

کاردانو یک پلتفرم نوآورانه با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های مالی است که روزانه توسط افراد، نهادها و دولت‌ها در سراسر جهان استفاده می‌شود. کاردانو توسط چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) یکی از اعضای سابق تیم اتریوم توسعه یافت. کاردانو، ICO یا همان عرضه‌ی اولیه خود را در سال ۲۰۱۶ آغاز کرد و روند توسعه آن یک سال به طول انجامید.

اگر بیت کوین (BTC) را نسل اول و اتریوم (ETH) را نسل دوم بلاک چین ها بدانیم، کاردانو نسل سوم بلاک چین‌ ها محسوب می‌شود. اتریوم یک فناوری پیشرو در بلاکچین نسل دوم است، بنابراین هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می‌برد. در حال حاضر اتریوم برای ارتقا و مقیاس‌پذیری بلاکچین خود به یک سیستم حکمرانی متکی است. با ورود نسل سوم بلاک چین‌ها مانند کاردانو (ADA Cardano)، توسعه‌دهندگان می‌توانند معایب و کاستی‌های قبلی خود را تشخیص و شبکه بهتری را خلق نمایند.

ارز دیجیتال ADA یک رمز ارز در پلتفرم کاردانو محسوب می شود؛ همچنین ADA کارمزد پردازش تراکنش را پرداخت و از حملات Ddos جلوگیری می‌کند.

این پلتفرم چند لایه، تعمیر و نگهداری ساده‌تری نسبت به سایر بلاک چین‌ها دارد و امکان ارتقاء نرم‌افزاری را به سادگی فراهم می‌کند. با تکمیل فرآیند پرداخت چند لایه‌ای ADA، یک لایه محاسباتی جداگانه برای پردازش قراردادهای هوشمند ارائه می‌شود که این پایه و اساس توافقنامه‌های حقوقی دیجیتال برای معاملات آتی است.

دلایل تمایز کاردانو چیست؟

دوران قرارداد هوشمند کاردانو در حال ظهور است. توسعه‌دهندگان IOHK هفته گذشته تست‌نت Goguen Mary را راه‌اندازی کردند.

در این مرحله، توکن‌های تعریف شده توسط کاربر، قبل از پیاده‌سازی در شبکه اصلی بررسی و نظارت می‌شوند. توسعه‌دهندگان با فرض اینکه همه چیز طبق برنامه پیش رود، Goguen Mary را در اواخر این ماه (زمان نگارش مقاله) در شبکه اصلی کاردانو راه‌اندازی می‌کنند.

اجرای Goguen Mary یک نقطه عطف مهم برای توسعه کاردانو محسوب می‌شود. همانطور کهMary رمزارز خود را در شبکه تغییر می‌دهد، ما مکانیزمی را برای کاربران ایجاد می‌کنیم که بتوانند توکن‌های خود را برای اپلیکیشن‌های بی‌شماری ایجاد کنند.

در ۲۶ مارس ۲۰۲۱، شبکه کاردانو ۱۰۰ درصد غیر متمرکز می‌شود و بعد از آن IOHK می‌تواند کنترل بلاک‌ها را کنار گذاشته و این را واگذار به اپراتورهای مستقل کند.

رمزارزها اغلب به دلیل فقدان کاربرد در دنیای واقعی مورد انتقاد قرار می‌گیرند و عموما کارکرد آنها به معامله یا سفته‌بازی محدود می‌شود.

جان اوکانر (John O’Connor) مدیر اجرایی IOHK فاش کرد که این شرکت در حال نزدیک شدن به انعقاد قرارداد با یک دولت آفریقایی است. جزئیات بیشتری در مورد نام کشور و چگونگی آن مطرح نشده، اما پس از آن میلیون ها کاربر برای استفاده از کاردانو در دنیای واقعی به این اکوسیستم ملحق خواهند شد.

چه کسی کاردانو را اختراع کرد؟

کاردانو از یک سیستم تقسیم وظایف نسبتاً واضح بهره می‌برد که از تداخل و تعارض منافع سازمان‌های خود جلوگیری می‌کند:

بنیاد کاردانو: نقش توسعه این پروژه را ایفا می‌کند و اپلیکیشن‌های کاربردی پلتفرم را ارتقا می‌دهد.

IOHK: این سازمان با مدیرعامل چارلز هاسکینسون از بنیانگذاران اتریوم، نقش مهمی را در تنظیم این سیستم ایفا می‌کند.

Emurgo: شریک تجاری کاردانو است که با حمایت از تیم‌های استارت‌آپ، باعث رشد و توسعه کاردانو می‌شود.

اگر به دنبال پاسخ ارز دیجیتال کاردانو چیست، هستید پس در ادامه ی این مقاله با ما همراه شوید.

آیا کاردانو (ADA) ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

با وجود مزایای زیاد رمز ارز کاردانو، ارزیابی اثربخشی و قیمت‌گذاری آن تاحدودی مشکل است. مهم نیست که یک فناوری چقدر خوب است، بلکه بدون حمایت یک جامعه قوی و استفاده گسترده، طی کردن راهی طولانی برای هر پلتفرم کار دشواری خواهد بود. هر پروژه‌ای برای موفقیت، نیاز به کاربران و پشتوانه‌ی قدرتمند دارد. نکته ی مثبت اینجاست که کاردانو پشتوانه ی خوبی دارد و رمز ارز مطمئنی محسوب می‌شود.

کاردانو در مقایسه با اتریوم و NEO که هر دو در بخش‌های بازار به موفقیت بزرگی دست یافته‌اند کار دشواری دارد و هنوز به نوعی در ابتدای راه است. اتریوم پادشاهی است که مالک بازار در بخش dApps است. همچنین NEO بر بازارهای شرقی و اقتصاد هوشمند تمرکز دارد. بنابراین کاردانو به نوعی جایگزین NEO است. همچنین اتریوم با گذشت زمان می‌تواند به طور کامل بر نقاط ضعف خود غلبه کرده و کل سهم بازار dApps را از آن خود نماید.

فروش و خرید کاردانو از صرافی اوکی اکسچنج

رمز ارز کاردانو کوینی مهم در بازار کریپتوکارنسی است. همین بس که در هنگام نوشتن این مقاله ارز دیجیتال کاردانو در وب سایت coinmarketcap رتبه‌ی سوم را از نظر ارزش بازار داراست. بنابراین خیلی ها به دنبال سرمایه گذاری بر روی این رمزارز و خرید کاردانو هستند. برای اینکه معامله‌ی مطمئن و راحتی را داشته باشید تنها نیاز است تا در وب سایت صرافی اوکی اکسچنج ثبت نام کنید. پس از ثبت نام نیاز است تا مرحله‌ی احراز هویت را بگذرانید؛ در این مرحله هویت خود را طبق مراحلی که برایتان شرح داده می شود احراز و تایید می نمایید. پس از آن با نصب نرم افزار اوکی اکسچنج یا از طریق بخش تبادل سریع در وب سایت، قادر به خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید ترون، خرید کاردانو، خرید ریپل و بیش از ۴۰۰ رمز ارز دیگر خواهید بود. همچنین برای بررسی قیمت بیت کوین، قیمت کاردانو و دیگر ارزهای دیجیتال می توانید از طریق بخش نمایش بازار در سایت اوکی اکسچنج به راحتی نمودار تکنیکال ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی سوال کلی کاردانو چیست و برخی مفاهیم درخصوص ADA و سرمایه‌گذاری در آن پرداختیم. در پایان به عنوان می‌توان گفت که کاردانو به همراه ADA یک بلاکچین با قرارداد هوشمند و اپلیکیشن غیرمتمرکز مشابه اتریوم است که دارای ساختاری غیرمتمرکز، منصفانه، کارآمد و ایمن است.

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز )

مطالب مشابه:

  1. تتر چیست؟ و هر آنچه در مورد کارمزد انتقال تتر باید بدانید
  2. بایننس چیست؟ هر آنچه که باید در مورد صرافی بایننس بدانید.
  3. هر آنچه که باید در مورد شیبا اینو بدانید
  4. KYC چیست ؟ در مورد این قانون بیشتر بدانید
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

ارسال دیدگاه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا