اخبار ارز دیجیتال

هشدار نماینده‌ی سابق آمریکا درباره تهدید بیت کوین توسط دولت

تهدید بیت کوین توسط دولت

ران پال (Ron Paul)، نماینده‌ی سابق مجلس، درباره‌ی تهدید بیت کوین (BTC) توسط دولت آمریکا و افزایش سخت گیری‌های احتمالی اعمال شده از سوی این دولت هشدار داده است.

“دولت تهدیدی برای بیت کوین محسوب می‌شود و سخت گیری‌ها را علیه بیت کوین بیشتر می‌کند چون توانایی این کار را دارد”

کاندیدای سابق ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، ران پال، در مصاحبه‌ی هفته‌ی گذشته خود با میشل ماکوری (Michelle Makori) درباره‌ی مداخله‌ی دولت در حوزه‌ی رمزارزها و بیت کوین صحبت کرد. پال یک نویسنده، فیزیکدان و سیاستمدار بازنشسته آمریکایی است.

این نماینده‌ی سابق ایالت تگزاس، در سال ۲۰۱۵ هم مقاله‌ای درباره‌ی مسائلی که زندگی مالی ما را تحت تاثیر قرار خواهند داد نوشته است.

سخت گیری های بیشتر دولت چگونه خواهد بود؟

تعدادی از مدیران سرمایه گذاری مانند ری دالیو (Ray Dalio)، موسس شرکت بریج واتر (Bridgewater)، و مایکل بری (Michael Burry)، کسی که رکود بزرگ (The Big Short) در سال ۲۰۰۸ را به دزستی پیش‌بینی کرد، گفته‌اند که دارایی‌های امنی همچون بیت کوین لزوماً از مداخله‌ی دولت در امان نخواهند بود.

ماکوری (Makori) خاطر‌نشان کرد که احتمال اعمال تغییرات مالیاتی یا قانونی بر این نوع سرمایه‌ها از جانب دولت وجود دارد تا از رشد بیشتر آن‌ها در برابر دلار جلوگیری شود. او سپس از پال سوال کرد که آیا سخت گیری‌های بیشتری هم از طرف دولت، بیت کوین را تهدید می‌کند؟ پال در پاسخ گفت:

“قطعاً! دولت یک تهدید محسوب می‌شود و توانایی انجام سخت گیری‌های بیشتری را هم دارد.”

اما به این نکته هم باید توجه کرد که افزایش مالیات مانند خلق و انتشار اسکناس منجر به تورم و کاهش ارزش دلار می‌شود. وی در ادامه افزود، ما جامعه‌ی آزاد را تجربه کرده‌ایم و اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، قانون اساسی را بخوانید تا بدانید که یک جامعه‌ی آزاد چگونه است.

پال بودجه پیشنهادی رئیس جمهور بایدن را هم “بدتر از آن چه تصور می‌کنید” توصیف کرد و گفت: تقریبا این برنامه اقتصادی هم مانند سایر سیاست‌های پیشین عمل خواهد کرد، دولت مقدار زیادی پول خرج خواهد کرد اما بازهم ناکارآمد خواهد بود. در ضمن این یک اعتقاد اشتباه است که درباره‌ی کسری بودجه نگرانی نداشته باشیم.

شما درباره‌ی هشدار پال در خصوص تهدید بیت کوین توسط دولت چگونه فکر می‌کنید؟

نوشته هشدار نماینده‌ی سابق آمریکا درباره تهدید بیت کوین توسط دولت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا