اخبار ارز دیجیتال

هشدار یکی از کاربران ریپل نسبت به آسیب‌پذیری این شبکه؛ ریپل پاسخ داد

روز گذشته، یکی از اعضای جامعه ریپل با نام تیفانی هایدن (Tiffany Hayden) اعلام کرد که دفتر کل ریپل (XRPL) نسبت به حملات اسپم آسیب پذیر است؛ پس از آن، دیوید شوراتز (David Schwartz)، مدیر ارشد فناوری ریپل، اعلام کرد که برنامه‌هایی برای حل این مشکل تدوین شده است.

به گزارش یوتودی، هایدن، در توییت‌های طول و دراز خود به انتقاد شدید از نقطه ضعف موجود در دفتر کل XRP پرداخت. کمی پس از این اظهارات، دیوید شوارتز، معاون ریپل، در اطلاعیه‌ای غیرمنتظره گفت که توسعه‌دهندگان در حال کار بر روی حل مشکلات موجود هستند.

هایدن در اظهاراتش گفته بود که تراکنش‌ها در دفتر کل XRP تقریباً متوقف شده‌اند و چنین مسئله‌ای را شاید بتوان به عملکرد متمرکز و آسیب‌پذیر شبکه آن ارتباط داد. او افزود کل شبکه ریپل دارای یک نقطه شکست است که شدیداً تحت تاثیر یک عامل انسانی قرار دارد. هایدن چندی پیش نیز ریپل‌های خود را فروخته بود؛ بسیاری این اقدام او را با فروش لایت کوین‎های چارلی لی (Charlie Lee) مقایسه می‌کنند.

هایدن در ادامه به دنبال‌کنندگان خود هشدار داد که دفتر کل XRP از زیر ساخت مناسب برخوردار نیست و کسب‎وکارها با دیدن وضعیت واقعی آن وحشت‌زده خواهند شد.

هایدن در بخش دیگری از توییت‌هایش مدعی شد که علاقه به توکن‌های XRP در حال از بین رفتن است و این توکن‌ها برای استفاده عموم ساخته نشده‌اند:

مسئله اینجاست که عموم [مردم] دلشان نمی‌خواهد از آن استفاده کنند.

ساعاتی پس از اظهارات انتقادی هایدن، دیوید شوارتز اذعان کرد که طراحی شبکه ریپل به گونه‌ای است که پایداری و دوام آن در مقابل حملات، با چالش‌هایی مواجه است؛ مسئله‌ای که به نسبت دیگر بلاک چین‌ها، غیر عادی به نظر می‌رسد. شوارتز همچنین عنوان کرد که برنامه‌هایی برای توسعه و بهبود این نقطه‌ضعف وجود دارد و از ماه‌های پیش طرح‌هایی برای اصلاح آن ارائه شده است.

پیش از این نیز شوارتز اعلام کرده بود که توسعه‌دهندگان اصلی ریپل به یک اجماع برای اضافه کردن قابلیت‌ها و بهبودهای تازه در ارتباط با شبکه رسیده‌اند. امکان اضافه کردن استیبل کوین‌ها و پشتوانه‌سازی آنها با انواع دارایی‌ها، از جمله امکاناتی است که در برنامه‌های ریپل گنجانده شده است.

The post هشدار یکی از کاربران ریپل نسبت به آسیب‌پذیری این شبکه؛ ریپل پاسخ داد appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا