اخبار ارز دیجیتال

هفته گذشته آرام‌ترین هفته معاملاتی بیت کوین در ۹ ماه گذشته بود

حجم معاملات هفتگی بیت کوین این هفته به پایین‌‌ترین سطح خود از اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) رسید. داده‌های تازه هم نشان می‌دهند که این هفته حدود ۴ میلیون دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال خارج شده است.

به گزارش کوین دسک، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در هفته منتهی به ۹ ژوئیه (۱۸ تیر) شاهد جریان خالص خروج سرمایه ۴ میلیون دلاری بودند؛ روندی که بر خلاف جریان ورود سرمایه ۶۳ میلیون دلاری در هفته گذشته است. علاوه بر این، حجم معاملات بیت کوین، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، به ۱.۵۸ میلیارد دلار کاهش یافته که کمترین میزان از اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) است.

گزارش شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتالِ کوین شیرز (CoinShares) نشان می‌دهد که در هفته منتهی به ۹ ژوییه (۱۸ تیر)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین، خروج ۷ میلیون دلار سرمایه را به ثبت رسانده‌اند. در آن زمان قیمت بیت کوین در بازه محدود ۳۲,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰ دلار در نوسان بوده است.

در چند هفته اخیر، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین در آمریکای شمالی شاهد ورود مداوم جریان سرمایه بودند و این در حالی است که همتایان اروپایی آنها در این مدت شاهد ادامه جریان خروج سرمایه بوده‌اند. به گفته کوین شیرز این اتفاق در حال حاضر نشان‌دهنده یک واگرایی جغرافیایی در احساسات سرمایه‌گذاران است.

از ابتدای سال جاری میلادی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری چندارزی، که از ارزهای دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کنند، شاهد جریان خالص ورود سرمایه به ارزش ۳۶۲ میلیون دلار بوده‌اند که ۱۶.۵٪ از کل دارایی تحت مدیریت این صندوق‌ها را تشکیل می‌دهد. جریان خالص ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین ۴.۱۸۴ میلیارد دلار بوده است که ۱۵.۶٪ از کل دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق‌ها را شامل می‌شود. صندوق‌های اتریوم هم تاکنون ۹۶۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند که معادل ۹.۹٪ از ارزش کل دارایی‌ها تحت مدیریت این صندوق‌ها است.

به گفته کوین شیرز در حالی‌ که جریان ورودی سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری چندارزی در مقایسه با بیت کوین و اتریوم نسبتاً کم است، داده‌ها حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران به‌دنبال متنوع کردن دارایی‌های دیجیتال خود هستند.

هفته گذشته آرام‌ترین هفته معاملاتی بیت کوین در ۹ ماه گذشته بود

در این باره بیشتر بخوانید

  • دن مورهد: اکنون بهترین زمان برای خرید بیت کوین است
  • نظرات یک طرفدار بزرگ: قیمت بیت کوین بازهم سقوط می‌کند اما سرانجام به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید !
  • سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی بالاخره بیت کوین خرید!
  • نهنگ ناشناس پیش‌بینی قیمت بیت کوین خود را اعلام کرد
  • افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سنتی به ارزهای دیجیتال

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا