همبستگی بیت کوین و طلا به بالاترین سطح ۱ ساله رسید

0
47

همبستگی بین بیت کوین و طلا به بالاترین سطح یک ساله رسیده است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش به رسمیت شناخته‌اند.

طبق داده‌های اسکیو (Skew)، همبستگی بین بیت کوین و طلا به بالاترین سطح یک‌ساله خود رسیده است. از ماه مارس تا جولای، بیت کوین همبستگی نزدیکی‌تری با S&P ۵۰۰ و بازار سهام ایالات متحده را از خود به نمایش گذاشته است.

همبستگی بین بیت کوین و طلا می‌تواند بیانگر این باشد که سرمایه‌گذاران بیشتری بیت کوین را به عنوان ذخیره ارزش در نظر گرفته‌اند.

همبستگی محقق شده طلا و بیت کوین

نمودار همبستگی محقق شده طلا و بیت کوین در سال گذشته

مدیران صنایع: بیت کوین ذخیره ارزش بهتری نسبت به طلا است

وقتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های پوشش ریسک به طور فزاینده‌ای به دنبال در امان ماندن از تورم هستند، جایگاه طلا در حال تقویت شدن است. طلا در طول تاریخ به عنوان یک دارایی امن و به عنوان ذخیره ارزش برای مقابله با تورم عمل کرده است.

از زمان سخنرانی جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو در جکسون هول (Jackson Hole) وایومینگ (Wyoming)، تقاضا برای دارایی‌های امن افزایش یافته است. در نتیجه این سخنرانی ارزش طلا به طور مداوم در حال افزایش بوده است و نسبت به دارایی‌های سنتی در سال ۲۰۲۰ عملکرد بهتری داشته است.

روند صعودی همزمان بیت کوین و طلا، برای پادشاه رمزارزها امری مثبت است. همبستگی بین این دو دارایی، با بهبود محسوس دیدگاه‌ها در خصوص این ارز دیجیتال از طرف موسسات تکمیل خواهد شد.

همچنانکه پیش‌تر خواندید، یک شرکت تجاری عمومی در ایالات متحده به نام مایکرواستراتژی (MicroStrategy) به تازگی ۴۲۵ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. پس از این خرید، حجم بکت (Bakkt)، یک صرافی معاملات آتی بیت کوین در ایالات متحده که توسط ICE اداره می‌شود، افزایش یافت و به بالاترین سطح خود رسید.

تلاقی افزایش تقاضای نهادی و همبستگی با طلا، چشم‌انداز بلندمدت بیت کوین را نشان خواهد داد.

دوقلوهای وینکلوس: بیت کوین در نهایت از طلا پیشی می‌گیرد

اخیراً تایلر وینکلوس (Tyler Winklevoss)، سرمایه‌گذار میلیاردر بیت کوین و بنیانگذار جمینی (Gemini)، استدلال کرد که بیت کوین در نهایت می‌تواند از طلا پیشی بگیرد.

مدت زمان زیادی است که طلا مورد پذیرش جامعه و سرمایه‌گذاران قرار گرفته، اما بیت کوین هنوز یک دارایی بسیار جوان و از این نظر طلا برتری دارد. اما به اعتقاد وینکلوس بیت کوین به احتمال زیاد در دراز مدت به یک دارایی تثبیت شده تبدیل خواهد شد. او افزود:

“این واقعیت دارد که طلا چند هزارسال زودتر شروع کرده است و پایه و اساس اعتماد قوی‌تری دارد. در نتیجه، ممکن است یک انتخاب مناسب کوتاه‌مدت تا میان‌مدت برای افراد ریسک گریز باشد. به هر حال، بیت کوین هنوز جوان است و بنابراین خطرات قابل توجه تکنولوژیکی و همچنین خطرات سیاسی در حوزه‌های قضایی خاص را همراه خود خواهد داشت. با این وجود، ما اعتقاد داریم که بیت کوین به رقابت با طلا ادامه می‌دهد و این داستان طی دهه آینده به طرز چشمگیری نمایان خواهد شد.”

برای اینکه روند مثبت بیت کوین حفظ شود زیرساخت‌های پشتیبانی از این رمزارز غالب، باید به طور مداوم بهبود یابد.

طی دو سال گذشته، جنبه‌های مختلف بیت کوین و بازار رمزارزها به بلوغ رسیده‌اند. به همین ترتیب، شفافیت چارچوب‌های نظارتی نهادهای بزرگ پیرامون این ارز دیجیتال نیز افزایش یافته است.

به عنوان مثال، گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، ناظران مالی G7، در حال تقویت چارچوب خود برای مبادلات این رمزارز است. این سازمان همچنین بیان کرد که بخش رمز ارزهای ایالات متحده تا حد زیادی با توصیه‌های FATF سازگار است.

بهبود زیرساخت‌ها و مقررات مربوط به بیت کوین، همزمان با تقویت دیدگاه‌ها در خصوص آن به عنوان نسخه‌ی دیگری از طلا یا طلای۲.۰، می‌تواند نیروی محرکه قوی‌تری برای مسیر رشد طولانی مدت آن فراهم کند.

نوشته همبستگی بیت کوین و طلا به بالاترین سطح ۱ ساله رسید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید