اخبار ارز دیجیتال

همکاری بند پروتکل (Band Protocol) با گوگل کلود

همکاری دومین اوراکل برتر با گوگل کلود

بند پروتکل یک پلتفرم اوراکل داده غیرمتمرکز است که داده‌های جمعی در دنیای واقعی را به قراردادهای هوشمند ارائه می‌دهد. در یک بلاکچین، توانایی ورود داده‌های خارجی به شبکه را اوراکل می‌نامند که نقش مهمی در انتقال ایمن داده‌های مالی، به ویژه در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) دارد.

بخش اطلاعات عمومی گوگل کلود (Google Cloud) از اوراکل بند پروتکل (Band Protocol) استفاده می‌کند تا بتواند از تجزیه و تحلیل فوری و دقیق هم‌زمان داده‌های مالی، استفاده کند.

این ادغام توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا از اوراکل‌های غیرمتمرکز برای ایجاد ترکیبی از بلاکچین و برنامه‌های ابری سنتی استفاده کنند. با استفاده از عملکرد یادگیری ماشینی (Machine Learning)، گوگل کلود با کمک بند پروتکل داده‌های مالی در یک سری زمانی ارائه شده را به طور هم‌زمان نشان می‌دهد.

ادغام بند با گوگل

گوگل کلود پلتفرم کازماس (Cosmos) مبتنی بر اوراکل غیرمتمرکز بند پروتکل را در سرویس تجزیه و تحلیل کلان داده خود (BigQuery) ادغام می‌کند به طوری که فناوری اصلی بند پروتکل در داده‌های عمومی گوگل کلود گنجانده شده است تا از تجزیه و تحلیل فوری و دقیق به صورت ریل تایم یا هم‌زمان داده‌های مالی استفاده کند.

روز پنجشنبه، کوین لو (Kevin Lu)، رئیس بخش توسعه و رشد تجارت بند پروتکل، با ارسال یک پست در وبلاگ این پروتکل خبر این ادغام را اعلام کرد و آن را این‌گونه توصیف نمود:

“این مشارکت یکی از همکاری‌های مستقیم ما است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد از اوراکل‌های غیرمتمرکزبرای ایجاد برنامه‌های بلاکچین و فضای ابری و ترکیبی استفاده کنند.”

این همکاری چه منفعت‌هایی دارد؟

تیم‌های هر دو پروژه می‌خواهند به توسعه دهندگان کمک کنند تا از اوراکل‌ها برای همه‌‌ی منابع و انواع داده‌های خارجی استفاده کنند. این ادغام شامل توزیع مشخص وظایف بین هر دو نهاد است.

بند پروتکل داده‌های یکپارچه و متنوع را صرف نظر از اینکه این برنامه روی بلاکچین یا وب ۲ (Web 2-based) ساخته شده است، به توسعه دهندگان ارائه می‌دهد. به‌طور همزمان اطلاعات مورد نیاز از سوی تیم گوگل و با استفاده از یک مدل شبکه عصبی مخصوص پردازش شده و پس از حذف ناهنجاری‌های قیمتی در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌گیرد.

قابلیت همکاری میان زنجیره‌ای، تحولات جدید در حوزه‌ی دیفای و هم‌چنین افزایش تعداد سرمایه گذاران باعث شده‌اند که بند پروتکل با توکن (BAND) به عنوان یکی از رقبای اصلی چین لینک (Chainlink) مطرح شود و رشد قیمتی خوبی در انتظار آن باشد.

نوشته همکاری بند پروتکل (Band Protocol) با گوگل کلود اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا