اخبار ارز دیجیتال

هک شدن صرافی هات بیت ۲ میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داده است

هک شدن صرافی هات بیت ۲ میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داده است

روز گذشته، صرافی هات بیت (Hotbit) با حدود ۲ میلیون کاربر در سراسر جهان اعلام کرد که تحت یک حمله سایبری جدی قرار گرفته است.

تعدادی از خدمات اساسی غیر فعال شده‌اند و مهاجم سعی داشته است به کیف پول‌های صرافی دسترسی پیدا کند و در نتیجه، پلتفرم خاموش شده است. در همین راستا، مدیران این صرافی ارز دیجیتال اظهار داشتند که باید یک بازرسی جامع انجام شود که انتظار می‌رود یک تا دو هفته طول بکشد. این صرافی در طی اطلاعیه‌ای گفت:

“با این که مهاجمان سعی داشتند تا کیف پول‌های صرافی را هک کنند اما این تلاش توسط سیستم کنترل ریسک ما شناسایی و متوقف شد.”

میزان خسارت چقدر بوده است؟

مهاجمین پس از عدم دستیابی به دارایی‌ها، به پایگاه داده کاربران دسترسی پیدا کرده و آن را حذف کرده‌اند بنابراین شماره تلفن ثبت شده، آدرس ایمیل و داده‌های دارایی کاربران ممکن است لو رفته باشد.

این شرکت با بیان این که نسخه پشتیبان از پایگاه داده تهیه شده است، می گوید:

“ما هنوز مطمئن نیستیم که مهاجم داده‌ها را آلوده کرده است یا نه و به همین خاطر بررسی‌های بیشتر مورد نیاز است.”

در حال حاضر بیش از ۲ میلیون کاربر در این صرافی حساب دارند و هات بیت دارای یک سیستم خدمات عظیم با بیش از ۲۰۰ سرور آنلاین است، بنابراین به منظور اطمینان از امنیت، تیم پشتیبانی Hotbit به طور کامل همه سرورها را بازسازی می‌کند.

این صرافی ضمن تأکید بر این که تمام دارایی مشتریان اکنون امن است، اعلام کرد:

“انتظار می‌رود که دوره بازسازی، حدود ۷ تا ۱۴ روز طول بکشد. معاملات باز معامله گران در این مدت بسته شده‌اند و برای کسانی که از این جریان متضرر شده‌اند جبران خسارت خواهد شد”

پس از اعلام خبر هک، انتقال‌هایی از این صرافی انجام گرفت که Hotbit ادعا می‌کند که این انتقال‌ها به خاطر ایجاد یک کیف پول سرد جدید است.

نوشته هک شدن صرافی هات بیت ۲ میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داده است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا