اخبار ارز دیجیتال

ورود ۱۴% از آمریکایی ها به دنیای کریپتو، بیت کوین محبوبترین رمزارز است

بیت کوین هنوز محبوبترین رمزارز آمریکایی ها است

اگرچه بیت کوین همچنان محبوبترین رمزارز نزد آمریکایی‌ها به شمار می‌آید، اما بخش بزرگی از آنها سرمایه بیشتری را در رمزارزهایی چون لایت کوین (Litecoin)، اتریوم (ETH) و بیت کوین کش (BCH) سرمایه گذاری کرده‌اند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط صرافی ارز دیجیتال جمنای (Gemini)، با مدیریت برادران وینکلووس (Winklevoss)، علاقه آمریکایی‌ها به صنعت رمزارز طی سال گذشته به شدت افزایش یافته است. جالب آن است که بیت کوین همچنان پرطرفدارترین دارایی دیجیتال باقی مانده است، اما نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به طور متوسط سرمایه گذاری بیشتری روی BCH ،LTC و ETH انجام داده‌اند.

اشتهای آمریکایی‌ها برای رمزارزها بیشتر شده است

دوازده ماه گذشته را می‌توان برای اکوسیستم رمزارزها نوعی مرحله گذار به حساب آورد، و در این میان همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) نیز در نقش یک کاتالیزور عمل کرده است. این امر باعث شده است که بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ وارد این بازار نوپا شوند.

فارق از نقش خریدها و سرمایه گذاری‌های بزرگ انجام شده از سوی شرکت‌هایی چون مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، مس میوچال (MassMutual)، تسلا (Tesla) روی قیمت بیت کوین، این رویکرد باعث شده است تا محبوبیت این رمزارز شاخص در میان افرادی که هنوز پا به دنیای ارزهای دیجیتال نذاشته‌اند، افزایش یابد.

برای اینکه بهتر تغییر رویکرد مردم نسبت به ارزهای دیجیتال را درک کنیم، صرافی جمنای یک نظرسنجی را با هدف تعیین اینکه آیا تقاضا برای رمزارزها افزایش یافته یا خیر، ترتیب داده است. تقریباً ۱۴ درصد از کل شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که دارایی‌های دیجیتال را خریداری کرده‌اند و در این میان ۷۴ درصد مرد و ۲۶ درصد از آنها زن بوده‌اند.

اما این نظرسنجی نشان داد که بیشتر سرمایه گذاران در حوزه رمزارز بین ۲۵ تا ۴۴ سال سن داشته‌اند. در واقع جمنای در جمع‌بندی خود اشاره کرده است که:

“داده‌های ما نشان می‌دهند که صاحبان رمزارز را می‌توان به طور متوسط گروهی از مردهای ۳۸ ساله با درآمد سالیانه ۱۱۱ هزار دلار توصیف کرد.”

۶۳ درصد از شرکت کنندگان خود را به عنوان افراد کنجکاو نسبت به رمزارزها معرفی کرده‌اند. این در حالیست که ۲۳ درصد از آنها نیز عنوان کرده‌اند که علاقه‌ای به رمزارزها ندارند. جالب اینجاست که بیش از نیمی از افرادی که خود را نسبت به ارزهای دیجیتال کنجکاو معرفی کردند، زن بوده‌اند.

بیشترین سرمایه گذاری آمریکایی‌ها در اتریوم و بیت کوین کش بوده است

طبق نتایج بدست آمده از این تحقیق، بیت کوین همچنان پرطرفدارترین رمزارز در میان آمریکایی‌ها به حساب می‌آید. تقریباً تمامی (۹۵%) از شرکت کنندگان در این نظرسنجی با BTC آشنایی داشته‌اند. پس از بیت کوین، اتریوم (۳۸%)، بیت کوین کش (۲۴%)، لایت کوین (۱۶%)، تتر (۱۱%)، لینک (۸%)، ریپل (۶%)، بایننس کوین (۵%) و کاردانو (۲%) رتبه‌های بعدی را در اختیار داشته‌اند.

سرمایه گذاری آمریکایی ها روی بیت کوین (Bitcoin) و دیگر رمزارزها

سرمایه گذاری آمریکایی ها روی بیت کوین

مطابق با انتظارات، ۸۷ درصد از خریداران رمزارز گفته‌اند که BTC را نیز در سبد دارایی‌های خود داشته‌اند. پس از آن اتریوم با ۳۶%، بیت کوین کش با ۲۲% و لایت کوین با ۲۱% رتبه‌های بعدی را در اختیار دارند. هرچند سرمایه دلاری اختصاص یافته به هر یک از این دارایی‌ها چشم انداز بسیار متفاوتی را به تصویر کشیده است به طوری که سرمایه گذاران آمریکایی به طور متوسط ۱۱ هزار دلار در بیت کوین کش، ۱۰ هزار دلار در اتریوم و ۹ هزار دلار در لایت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند. چیزی که این آمار را جالب می‌کند این واقعیت است که سرمایه گذاری آمریکایی‌ها روی BTC به طور متوسط ۸۵۰۰ دلار به ازای هر نفر بوده است.

نوشته ورود ۱۴% از آمریکایی ها به دنیای کریپتو، بیت کوین محبوبترین رمزارز است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا