اخبار ارز دیجیتال

وسترن یونیون در حال آزمایش ریپل برای خدمات پرداخت‌های برون‌مرزی

وسترن یونیون، یکی از بزرگترین شرکت‌های نقل و انتقال پول، هنوز از پتاسیل ارزهای دیجیتال ناامید نشده و به آزمایش دارایی دیجیتال ریپل (XRP) ادامه می‌دهد.

به نقل از دیلی هُدل، بر اساس یک گزارش تحقیقاتی که کردیت سوئیس (Credit Suisse) در سال جاری انجام داده، این شرکت بزرگ نقل و انتقالات پول در حال بررسی این موضوع است که چطور فناوری می‌تواند سرعت پرداخت‌های بین‌المللی را افزایش داده و در عین حال هزینه‌ها را کاهش دهد.

به گفته محققان، وسترن یونیون در حال آزمایش و در نظر گرفتن ریپل در سرویس پرداخت‌های برون‌مرزی خود است. این در حالی است که وسترن یونیون در ابتدا خیلی به این فناوری امیدوار نبود.

در ژوئن سال گذشته، مدیر عامل وسترین یونیون، حکمت ارسک (Hikmet Ersek) گفت آزمایش‌های اولیه این شرکت در مورد ریپل نشان می‌دهد که استفاده از این ارز دیجیتال ۵ برابر گران‌تر از سیستم داخلی وسترن یونیون تمام می‌شود.

وسترن یونیون در حال آزمایش ریپل برای خدمات پرداخت‌های برون‌مرزی
حکمت ارسک

همچنین، در فوریه ۲۰۱۹ (بهمن ۹۷)، مولی شی (Molly Shea) مدیر شرکت ایژا پسیفیک (Asia Pacific) اعلام کرد، در صورتی که مشخص شود دارایی‌های کریپتو موج بعدی در پرداخت‌های بین‌المللی هستند، این کمپانی به صورت راهبردی خود را در موقعیتی قرار خواهد داد تا از این دارایی‌ها استفاده کند. وی ادامه داد:

اگر ارزهای دیجیتال شروع به اوج گرفتن کنند، باید آماده باشیم. باید از نظر فناوری خودمان را آماده کنیم. همچنین باید مراقب مقرراتی باشیم که وارد این حوزه می‌شوند. باید همواره به دنبال روندهایی باشیم که برای مشتریان حائز اهمیت هستند و مطمئن شویم که نیازها و انتظارات آنها به خوبی پاسخ داده می‌شوند.

گزارش کردیت سوئیس که در ماه ژانویه منتشر شد، به این موضوع اشاره دارد که بعید است دارایی‌های کریپتو، حداقل در میان مدت، در پرداخت‌های «مصرف کننده به کسب‌وکار» مورد استفاده قرار بگیرند.

این گزارش به وجود مشکلاتی در زمینه تراکنش‌های اصلاحی و فرایند حل اختلاف، وضع مالیات، وجود شبهات در قانونگذاری و نوسانات قیمت به عنوان عوامل بالقوه‌ای برای کاهش سرعت پذیرش این نوع دارایی‌ها، اشاره می‌کند.

در گزارش منتشر شده به نام‌هایی مانند بیت‌پی (BitPay)، لیبرا (Libra)، جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin)، آر۳ (R۳)، آی‌بی‌ام ورلد وایر (IBM World Wire) و ریپل (Ripple)، به عنوان تعدادی از پیشگامان فعلی که تلاش دارند با سرعت بیشتری روند بهره‌برداری از دارایی‌های دیجیتال را برای عملیات انتقال وجه پیش ببرند، اشاره شده است.

The post وسترن یونیون در حال آزمایش ریپل برای خدمات پرداخت‌های برون‌مرزی appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا