اخبار ارز دیجیتال

ویزا به دنبال فعال سازی قابلیت پرداخت بیت کوین روی کارت‌های خود

فعال سازی قابلیت پرداخت بیت کوین روی کارت‌های ویزا

شرکت خدمات پرداختی ویزا (VISA) در حال انجام اقدامات مهمی است تا با سرعت بیشتری به بخش پرداخت‌های رمزارز که به سرعت در حال گسترش است، وارد شود. آلفرد کلی (Alfred Kelly)، مدیرعامل شرکت ویزا، در آخرین پادکست لیدرشیپ نکست مجله فرچون (Fortune)، درباره برنامه‌های پیش روی این شرکت در حوزه ارزهای دیجیتال نکات جدیدی را مطرح کرده است. مدیرعامل این غول خدمات پرداخت خاطر نشان کرد که ویزا در نظر دارد با به کارگیری یک استراتژی چند جانبه فعال سازی قابلیت پرداخت بیت کوین و دیگر رمزارزها در کارت‌های اعتباری خود را آغاز کند. ال کلی در این مصاحبه اعلام کرد که:

“ما در حال تلاش برای انجام دو کار هستیم. یکی از این موارد امکان خرید بیت کوین با کارت‌های اعتباری ویزا است. و دومین مورد این است که امکان استفاده از کیف پول‌های بیت کوین محقق شود تا بتوان بیت کوین را به ارز فیات تبدیل کرد. با این رویکرد رمزارزها در ۷۰ میلیون مکان در سراسر جهان که ویزا کارت را به عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.”

در این مصاحبه، ال کلی همچنین خاط نشان کرد که رمزارزها می‌توانند به عنوان ابزاری جدید برای پرداخت مورد استفاده قرار گیرند. به خصوص در بازارهای نوظهور که می‌توانند با تحولات عظیمی در نوع و سبک معاملات همراه باشند. از طرف دیگر، ویزا تمرکز روز افزونی بر استفاده از استیبل کوین‌ها دارد.

در طول این مصاحبه، ال کلی اعلام کرد که در حال حاضر مشغول کار روی یک استراتژی چند جانبه است که بیت کوین، آلتکوین‌ها و همچنین استیبل‌کوین‌ها را پوشش می‌دهد.

ویزا طی چند وقت اخیر وارد مشارکت‌های مهمی شده است. طی ماه گذشته، ویزا برای ایجاد زیرساختی که بتواند به این شرکت کمک کند بیت کوین و رمزارزهای دیگر را در پلتفرم پرداخت خود ادغام کند، با بانک دیجیتالی فرست بلوارد (First Boulevard)، مستقر در کانزاس، وارد همکاری شده است.

مستر کارت (Mastercard) که رقیب ویزا محسوب می‌شود، در حال حاضر فعالیت‌هایش جهت ادغام خدمات پرداخت رمزارز در پلتفرم خود را آغاز کرده است. با این حال معاون رئیس شرکت خدمات پرداختی ویزا در ماه گذشته اعلام کرده بود که بیت کوین بسیار بی‌ثبات بوده و نمی‌تواند بخشی از سیستم پرداختی رمزارزهای این شرکت باشد.

نوشته ویزا به دنبال فعال سازی قابلیت پرداخت بیت کوین روی کارت‌های خود اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا