اخبار ارز دیجیتال

ویزا کارت به کاربران خود بیت کوین پاداش میدهد

پاداش بیت کوینی به کاربران فعال

مشارکت جدید ویزا کارت با یک استارتاپ بیت کوینی، درصورت موفقیت، میتواند باعث افزایش پیوستن افراد جدید به فضای ارزهای دیجیتال شود.

یکی از جذاب ترین جنبه‌های استفاده از کارت های اعتباری و دبیت‌ کارت‌ها، مربوط به پاداش آنهاست. کاربران این کارتها با هزینه کردن میتوانند امتیاز کسب کنند. سپس با امتیازات کسب شده برای برگشت پول نقد، کارت های هدیه یا تخفیف های دیگر استفاده کنند.

این ایده، چندین دهه است که در دنیای مالی یکی از اصلی ترین راهکارهای پاداش دهی و تشویق کاربران به شمار میرود. بااین حال، ارزهای رمزپایه میتوانند ابعاد کاملاً جدیدی را برای این بخش به ارمغان آورند.

ویزا کارت با پاداش بیت کوین

تصور کنید که میتوانید از دبیت کارت خود خرج کنید و در ازای فعالیت خود، به عنوان پاداش بیت‌کوین دریافت کنید. این یک ایده بسیار جالب است که درحال حاضر درحال نهایی شدن است.

همانطور که اخیراً فوربس گزارش داد، اپلیکیشن امریکایی فولد (Fold) در یک همکاری با ویزا به دنبال عملیاتی کردن این ایده است. فولد قصد دارد با راه‌اندازی یک دبیت کارت از ویزا، به میزان ۱۰٪ خرید نقدی کاربران را به ایشان بازگرداند. به نظر میرسد که قرار است این پاداش بصورت بیت‌کوین به کاربران پرداخت شود.

این ایده به شدت از سوی کاریران فولد با استقبال روبرو شده است. فولد دریافت که ۹۰٪ از ۹۰ هزار کاربر این مجموعه، مایل به دریافت پاداش بیت کوینی بجای پاداش دلاری هستند. از آنجا که مردم علاقمند به انباشت و ذخیره بیت کوین هستند، این مشارکت میتواند موج جدیدی از پذیرش بیت کوین را به ارمغان آورد. ویل ریوز مدیر اجرایی فولد به فوربس گفت:

“اگر مردم هنوز بیت‌کوین را به‌عنوان پول درک نمیکنند، مطمئناً آن را به‌عنوان پاداش بهتر درک میکنند.”

از همه مهمتر اینکه به پاداش در قالب بیت‌کوین تا زمانی که فروخته نشود، مالیات تعلق نمیگیرد.

یک مسیر نوید بخش به سمت پذیرش

اگرچه رشد پذیرش بیت کوین از سال ۲۰۱۷ به کندی صورت میگرد، اما رشد کیف پول های دیجیتال همچنان ادامه دارد. در فوریه سال ۲۰۲۰، گزارش شد که تعداد کیف پول های رمزارزی طی سه سال، سه برابر شده‌اند. نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند که اشتیاق زیادی نیز در بین افراد جوان برای پذیرش رمزارز وجود دارد.

پیش از این نیز ثابت شده است که پذیرش بیت کوین و رمزارزها به دشواری پیش میرود. برخی از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها سعی در تسهیل استفاده در هزینه کردن بیت‌کوین در بخش مصرف کننده‌ها داشته‌اند. برخی دیگر امیدوار بوده‌اند که شبکه لایتنینگ مقیاس پذیری مورد نیاز برای بکارگیری و پذیرش توده زیادی از مردم را در اختیار بیت‌کوین قرار دهد.

بااین حال، این راه‌حل ها با موفقیت محدودی روبرو شده‌اند. اکثر مردم به راحتی نمی‌خواهند بیت‌کوین خود را خرج کنند، و شبکه لایتنینگ موفقیت بزرگی نبود که خیلی‌ها به آن دل بسته بودند.

مدل پاداش از آخرین تلاش‌ها برای پذیرش است، اما دارای وعده بزرگی است. این بدان دلیل است که کاملاً در ذهن نگه دارنده‌ها جای می‌گیرد. از همه بهتر، برای افرادی که از کارت‌های اعتباری و بدهی استفاده می‌کنند، به راحتی قابل توضیح است.

این ایده هنوز در مراحل ابتدایی خود است، اما اگر راهکار فولد موفقیت آمیز باشد، میتوان انتظار داشت که سایر استارتاپ های رمزارزی نیز از این مدل پیروی کنند.

🗓

نوشته ویزا کارت به کاربران خود بیت کوین پاداش میدهد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا