اخبار ارز دیجیتال

پاسخ کوبنده رابرت کیوساکی به وزیر خزانه داری آمریکا، در مورد بیت کوین

پاسخ رابرت کیوساکی به جانت یلن در مورد بیت کوین

روز دوشنبه، جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، در مورد بیت کوین (Bitcoin)، بزرگترین ارز دیجیتال دنیا، هشدار داد. وی در مورد خطرات استفاده از رمزارزها به مردم و سرمایه گذاران بیت کوین هشدار داد و افزود که به دلیل نوسانات شدید این بازار یک محیط ناکارآمد برای انجام معاملات به وجود آمده است.

اما رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده کتاب محبوب پدر پولدار پدر فقیر، در واکنش به اظهار نظر یلن گفته است که در واقع این چاپ گسترده دلار آمریکاست که ناکارآمد است و در نهایت باعث افزایش ارزش رمزارزها نیز خواهد شد.

همانطوری که شبکه CNBC گزارش داده است، وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا اظهار داشته که وضعیت قانونی و ثبات بیت کوین به دلیل ویژگی‌هایی که این رمزارز دارد زیر سوال رفته است. در ابتدا، یلن توضیح داد که رمزارزها به دلیل ویژگی ناشناس بودن در حال تبدیل شدن به یک ابزار ترجیحی برای فعالیت‌های ناسالم و مخرب هستند. همچنین، استخراج بیت کوین مقدار زیادی انرژی مصرف می‌کند. یلن همچنین نگرانی خود را در مورد نوسانات شدید رمزارزها ابراز کرد. به گفته وی، بیت کوین یک دارایی بسیار سوداگرانه است و سرمایه گذاران بسیاری به دلیل روی آوردن به آن متضرر خواهند شد. یلن به اندرو راس سورکین (Andrew Ross Sorkin) از شبکه CNBC اینگونه پاسخ داد که:

“من فکر نمی‌کنم که بیت کوین به صورت گسترده به عنوان یک ابزار معاملاتی در حال استفاده باشد. از این رمزارز کاربردهایی دارد اما ترس من این است که اغلب موارد استفاده از آن برای امور مالی غیرقانونی باشد. این یک روش بسیار ناکارآمد برای انجام معاملات است و مقدار انرژی مصرف شده در پردازش این معاملات حیرت انگیز است.”

اما پاسخ رابرت کیوساکی در توییتر به جانت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا با یک پرسش همراه بود: آیا چاپ بی‌وقفه دلار بسیار کارآمد بوده است؟ رابرت کیوساکی افزود که چاپ گسترده ارز باعث می‌شود که بیت کوین با ارزش‌تر و کارآمدتر از گذشته بشود. او دقیقاً در توییت خود نوشته است:

“جانت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا اظهار داشته است که: “بیت کوین بسیار ناکارآمد است.” اجازه بدهید من هم نفسی تازه کنم. آیا او فکر می‌کند چاپ تریلیون‌ها دلار تقلبی کارآمد است؟ آیا او نمی‌داند هر چه دلار جعلی چاپ کند، بیت کوین کارآمدتر و با ارزش‌تر خواهد شد؟ خدا نگه دارش باشد.”

نوشته پاسخ کوبنده رابرت کیوساکی به وزیر خزانه داری آمریکا، در مورد بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا