اخبار ارز دیجیتال

پرداخت با بیت کوین در فروشگاه مایکروسافت

پرداخت با بیت کوین در مایکروسافت

به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت، غول دنیای فناوری، در حال بررسی روش پرداخت با بیت کوین (BTC) در فروشگاه آنلاین کنسول بازی ایکس باکس (Xbox) خود است.

مطابق گزارش‌ها، مایکروسافت رو گذشته در یک نظرسنجی از کاربران کنسول بازی ایکس باکس در مورد گزینه‌های پرداخت ترجیحی در فروشگاه آنلاین خود سوالی را مطرح کرده است. این نظرسنجی می‌پرسد:

“تمایل به استفاده از کدام یک از روش‌های دیگر پرداخت در ایکس باکس را دارید؟”

لذا از پرداخت با بیت کوین نیز به عنوان یکی از روش های بالقوه پرداخت در این نظرسنجی مایکروسافت یاد شده است.

ExB eaW8BIojOe 3 پرداخت با بیت کوین در فروشگاه مایکروسافت

در سال ۲۰۱۴، مایکروسافت در اقدامی مبتکرانه برای امکان شارژ اکانت کاربران در مایکروسافت شروع به پذیرش بیت کوین نموده و کاربران مستقر در ایالات متحده برای خریدهای خود از فروشگاه مایکروسافت می‌توانستند از بیت کوین استفاده نمایند. پس از توقفی کوتاه در بکارگیزی گزینه پرداخت رمزارزی، مایکروسافت پرداخت‌های بیت کوین را برای فروشگاه خود مجدداً در ماه ژانویه از سر گرفت. پرداخت‌های مبتنی بر رمزارز در حال حاضر در فروشگاه آنلاین ایکس باکس پشتیبانی نمی‌شوند.

اگر چه ممکن است پذیرش بیت کوین در فروشگاه ایکس باکس به عنوان یک روش پرداخت در برنامه قرار بگیرد، اما به نظر نمی‌رسد که مایکروسافت قصد داشته باشد که مانند تسلا اقدامی بزرگتر و سرمایه گذاری کلانی را در فضای رمزارز انجام دهد.

رییس برد اسمیت در این رابطه می‌گوید که پس از سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین، این شرکت هیچ برنامه‌ای برای ورود و سرمایه گذاری در بازار رمزارزها ندارد.

در همین راستا آقای آنتونی اسکاراموچی، بنیان‌گذار اسکای بریج کپیتال نیز اخیراً مدعی شده است که دیگر شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک یعنی اسپیس ایکس نیز بطور غیرعلنی بیت کوین را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کرده است. وی اظهار داشت، آقای ماسک خرید بیت کوین را به تسلا محدود نکرده است.

“من می‌دانم اسپیس ایکس هم در ترازنامه‌اش بیت کوین دارد.”

نوشته پرداخت با بیت کوین در فروشگاه مایکروسافت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا