اخبار ارز دیجیتال

پس از شکسته شدن تراز ۵۰ هزار دلار ، بیت کوین حمام خون به راه انداخت

شکسته شدن تراز ۵۰ هزار دلار بیت کوین

بازار رمزارزها و بیت کوین (Bitcoin) طی ۴۸ ساعت گذشته وضعیت خون باری را تجربه کرده‌اند. اوایل روز گذشته، بیت کوین قبل از سقوط به تراز ۴۷۶۱۹ دلاری در بازه زمانی ۲۴ ساعته، بالاترین تراز قیمتی خود در ۵۸۳۶۹ دلار را ثبت کرد. ارزش این سقوط برابر با ۱۰۷۵۰ دلار بود و بزرگترین ریزش تاریخ بیت کوین به حساب می‌آمد. اما در ادامه حمام خون بیت کوین پس از شکسته شدن تراز ۵۰ هزار دلار به راه افتاد.

این افت عظیم تاثیر بسزایی روی بازار گذاشت و موجب لیکوئید شدن بسیاری از پوزیشن‌ها به ارزش ۴.۴۴ میلیارد دلار شد که حدود ۴۷۴۹۶۸ معامله گر را تحت تأثیر قرار داد. تیم بای بیت دات کام (Bybt.com) اطلاعاتی را در مورد پوزیشن‌های از بین رفته و میزان خسارات وارد شده فاش کرده است.

“طی ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۴۷۴۹۶۸ معامله گر لکوئید شده‌اند. در کل ۴.۴ میلیارد دلار از سرمایه معامله‌گران از بین رفته است! این روز دیوانه وارترین روز در تاریخ معاملات آتی بیت کوین بوده است.”

اطلاعات منتشر شده

اطلاعات منتشر شده توسط بای بیت دات کام (Bybit.com)

افت شدید دیروز بیت کوین به تراز ۴۷۶۱۹ دلار با بازگشت سریع آن به تراز ۵۵ هزار دلار همراه شد. در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین در قیمت ۴۸۶۵۰ دلار معامله می‌شود. چارت زیر کمک می‌کند که تصویر بهتری از عملکرد قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته بدست آورید.

نمودار بیت کوین

نمودار یک ساعته بیت کوین (BTC)

اگر بیت کوین بتواند کف قیمتی خود را در سطح فعلی پیدا کند، این احتمال وجود خواهد داشت که در ساعات و روزهای بعد تا تراز ۵۰ هزار دلار، به عنوان یک سطح حمایتی، بازیابی شود. با این حال، بیت کوین طی این هفته دو مانع دیگر پیش رو دارد که به توضیح بیشتری نیاز دارند.

موضوع اول، قراردادهای آتی و آپشن بیت کوین است که این جمعه، ۲۶ فوریه، منقضی می‌شوند. طبق گفته‌های اسکو (Skew)، در مجموع ۶۳۱۰۰ قرارداد آپشن بیت کوین در این تاریخ منقضی خواهند شد. همچنین معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) نیز وجود دارد که در همان تاریخ منقضی خواهند شد. معمولاً با انقضای این قراردادها نوسانات در بازار بالا می‌گیرد و به همین دلیل بیت کوین می‌تواند تا پیش از پایان این ماه فشار فروش بیشتری را تجربه کند.

ثانیاً، تعطیلات ماهانه و هفتگی این یکشنبه، در تاریخ ۲۸ فوریه خواهد بود. این احتمال وجود دارد که بیت کوین بازه زمانی کمی برای جذب تأثیر احتمالی منقضی شدن معاملات آتی و آپشن در روز جمعه داشته باشد. بنابراین می‌توان متصور شد که فشار فروش تا روز یکشنبه، ماه مارس، باعث خواهد شد بیت کوین به ترازهای پایین‌تری راه یابد.

نوشته پس از شکسته شدن تراز ۵۰ هزار دلار ، بیت کوین حمام خون به راه انداخت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا