اخبار ارز دیجیتال

پشتیبانی بورس کالای شیکاگو (CME) از قرارداد های آتی اتریوم

قرارداد های آتی اتریوم بورس کالای شیکاگو

گروه بورس کالای شیکاگو (CME) دیروز چهارشنبه اعلام کرد که در سال آینده از قرارداد های آتی اتریوم (ETH) به عنوان یک ابزار معاملاتی جدید پشتیبانی خواهد کرد.

گروه CME، که در سال ۲۰۱۷ و با معرفی قرارداد های آتی بیت کوین سقوط بازار مشتقات رمزارز را رقم زد، روز چهارشنبه و همزمان با عبور بیت کوین از تراز ۲۰ هزار دلار اعلام کرد که قراردادهای آتی اتریوم را راه‌اندازی خواهد کرد.

در صورت کسب تأییدیه از سوی مراجع نظارتی، این محصول ۸ فوریه ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد. این قراردادها بر اساس نرخ قیمت اتریوم/دلار مرجع CME تسویه پذیر خواهند بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت بورس کالای شیکاگو، هر قرارداد معادل ۵۰ ETHخواهد بود. این سازمان در خصوص محصول جدید خود گفته است:

“گروه CME قرارداد های آتی اتریوم را بر پایه تجربیات خود از قرارداد های آتی بیت کوین و آپشن، در ماه فوریه به سرویس‌های مدیریت ریسک رمزارز خود اضافه خواهد کرد.”

بکارگیری تجریبات قرارداد های آتی بیت کوین

از سال ۲۰۱۷ گروه CME یک بازار قابل توجه را برای قراردادهای آتی بیت کوین ایجاد کرده است. همچنانکه پیشتر گزارش شده بود، قراردادهای باز در بازار معاملاتی آتی بیت کوین به بیش از یک میلیارد دلار افزایش یافته است. این امر باعث شده است تا CME به یکی از بزرگترین بازارهای آتی رمزارز تبدیل شود.

از دید کارشناسان حوزه رمزارز، بازار آتی رمزارز CME می‌تواند نماینده‌ای خوب برای پذیرش سازمانی بیت کوین باشد. چرا که سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دسترسی یکسانی با بازارهای آتی رمزارز و بازار مشتقات سنتی خواهند داشت.

این موسسه بازرگانی در اوایل سال ۲۰۲۰ بازار معاملات آپشن بیت کوین خود را راه‌اندازی کرده بود. به گفته تیم مک کورت (Tim MacCourt)، مدیر ارشد شاخص سهام و محصولات سرمایه گذاری جایگزین گروه CME، این گروه از دسامبر سال ۲۰۱۷ روی بازار قراردادهای آتی بیت کوین تمرکز کرده است.

مک کورت در اظهار نظری جدید گفته است که راه‌اندازی قراردادهای آتی ETH ارتباط تنگاتنگی با رشد بازارهای معاملات آتی و آپشن بیت کوین داشته است. وی در این خصوص گفته است:

“با توجه به درخواست رو به تزاید مشتریان و رشد قابل توجه بازارهای معاملات آتی و آپشن بیت کوین، اعتقاد داریم که اضافه شدن بازار معاملات آتی اتر، ابزار معاملاتی ارزشمندی را در اختیار کاربران ما قرار خواهد داد.”

نوشته پشتیبانی بورس کالای شیکاگو (CME) از قرارداد های آتی اتریوم اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا