اخبار ارز دیجیتال

پشتیبانی صرافی اکی اکسچنج از توکن UNI یونی سواپ ؛ ستاره این روزهای دیفای

پشتیبانی صرافی ارز دیجیتال اکی اکسچنج (OKEx) از توکن جدید یونی (UNI) پلتفرم یونی سواپ آغاز شد. صرافی اکی اکسچنج علاوه بر اضافه کردن توکن یونی به سبد دارایی‌های دیجیتال مبادلاتی، امکان مبادله دیگر مشتقات مالی مرتبط با این توکن را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است. در بیانیه‌ی روز چهارشنبه اوکی اکسچنج آمده است:

“نه تنها اوکی اکسچنج از معاملات نقدی توکن یونی پشتیبانی می‌کند، بلکه بکارگیری طیف وسیعی از محصولات تجاری پیرامون این توکن دیفای (DeFi) از جمله مارجین، معاملات سواپ، سواپ مداوم کوین مارجین شده (Coin-Margined Perpetual Swap) و پس‌انداز را برای کاربران خود امکان پذیر ساخته است. اوکی اکسچنج اولین صرافی ارز دیجیتالی است که مشتقات مالی یونی را ارائه می‌دهد.”

یونی سواپ، یک صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز، روز چهارشنبه توزیع توکن یونی مبتنی بر اتریوم (Ethereum) خود را از طریق ایردراپ (Airdrop) بین کاربران این پلتفرم مالی غیرمتمرکز آغاز کرد. در مجموع یونی سواپ از ۱۵ درصد از ذخایر ۱ میلیاردی توکن خود برای این منظور استفاده کرده است.

همچون بسیاری از پروژه‌های دیفای در چند وقت گذشته، این اقدام یونی سواپ نیز هیجان زیادی را در فضای رمزارز ایجاد کرده است. حجم فعالیت‌های انجام شده پیرامون توکن یونی، فشار زیادی را بر بلاکچین اتریوم وارد آورده و ضمن افزایش چشمگیر قیمت گس (کارمزد)، معاملات آن را با مشکل مواجه ساخته است.

براساس اطلاعات گلس نود (Glassnode)، شرکت اطلاعاتی بلاکچین، کاربران تنها در یک بازه زمانی ۶۰ دقیقه‌ای نزدیک به ۱ میلیون دلار کارمزد پرداخت کرده‌اند.

به دلیل تقاضای زیاد و به منظور پشتیبانی کامل اکی اکسچنج از توکن یونی، این صرافی تصمیم گرفت سریعاً مجموعه کاملی از امکانات پیرامون این رمزارز را در اختیار کاربران خود قرار دهد. جی هائو (Jay Hao)، مدیرعامل شرکت اکی اکسچنج، ذز بیانیه‌ای اعلام کرد:

“ما به همکاری با مشارکت‌کنندگان در فضای دیفای ادامه خواهیم داد تا این صنعت را با کمک هم توسعه دهیم.”

وی با اشاره به صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز (CEX) یا غیرمتمرکز (DEX) و اکوسیستم مالی متمرکز (CeFi) یا غیرمتمرکز (DeFi) اظهار داشت:

“مسأله مربوط به CEX یا CeFi ،DEX یا DeFi یک سوال ساده تک گزینه‌ای نیست. هدف بلاکچین و دیفای هرگز جایگزینی سیستم مالی متمرکز نبوده است، بلکه استفاده از ویژگی‌های بی‌نیاز بودن به اعتمادسازی (Trustlessness)، اختلافات کمتر و کاهش هزینه‌ها برای جبران کمبودهای سیستم مالی موجود بوده است.”

مشابه رونق عرضه اولیه کوین (ICO) در سال ۲۰۱۷، دیفای نیز در ماه‌های اخیر با رشد چشمگیری همراه شده و منجر به افزایش قیمت برخی دارایی‌های کمتر شناخته شده نیز گردیده است.

منبع: Cointelegraph

نوشته پشتیبانی صرافی اکی اکسچنج از توکن UNI یونی سواپ ؛ ستاره این روزهای دیفای اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا