اخبار ارز دیجیتال

پشتیبانی مرورگر خصوصی بریو از IPFS در نسخه دسکتاپ

پشتیبانی مرورگر خصوصی بریو از پروتکل IPFS در نسخه دسکتاپ پشتیبانی خواهد کرد

مرورگر خصوصی بریو (Brave)، از پروتکل IPFS در نسخه دسکتاپ خود برای سیستم عامل‌های ویندوز (Windows)، مکینتاش (macOS) و لینوکس (Linux) استفاده خواهد کرذ.

بریو یک مرورگر وب محبوب بر پایه بلاکچین است. برای تقویت دسترسی به وب سایت‌های غیرمتمرکز و پشتیبانی بومی از InterPlanetary File System یا IPFS، این سیستم را در پلتفرم خود ادغام کرده است.

بر اساس اخبار منتشر شده در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱، مرورگر بریو، استاندارد IPFS را در نسخه دسکتاپ مرورگر سیستم عامل‌های ویندوز، مکینتاش و لینوکس ادعام کرده است و این امکان را به کاربران می‌دهد تا این پروتکل را تنها با چند کلیک نصب کنند.

IPFS یک پروتکل فر‌ارسانه‌ای نظیر به نظیر است که برای سریعتر و امن‌تر شدن و دسترسی راحت‌تر به وب طراحی شده است. هدف از این پروتکل تکمیل یا حتی جایگزینی پروتکل HTTP است که یک پروتکل مهم مبتنی بر کلاینت است که برای انتقال به صفحات وب در سراسر شبکه استفاده می‌شود. در این اطلاعیه، Brave برخی از موارد مهم مرتبط با HTTP را مشخص کرده است:

“پروتکل غالب وب در این روزها HTTP است که منبع قدرت در این اپلیکیشن‌ها را تعیین می‌کند. HTTP دسترسی کاملی را در کنترل سرویس و اطلاعات به ناشران اپلیکیشن‌ها می‌دهد. این امر باعث می‌شود که کاربران نهایی به جای اینکه در تعاملی دو طرفه شرکت کنند، تنها به گیرنده‌هایی غیرفعالی تبدیل شوند.”

به همین دلیل، ادغام IPFS با مرورگر بریو، گامی بزرگ به سوی تعریف مجدد ساختار فعلی اینترنت در حال حاضر است و به جای ناشران کاربران را در مرکز کنترل قرار می‌دهد. این شرکت افزود:

“IPFS این روند را با فعال کردن ارتباط مستقیم و اشتراک گذاری بین کاربران بر روی یک شبکه عمومی مشارکتی تغییر خواهد داد.”

اولین مرحله پشتیبانی بومی از IPFS، قابلیت کارکردی در سطح پایه را برای کاربران فراهم خواهد کرد. بریو قصد دارد پروتکل IPFS را در سال ۲۰۲۱ در سیستم عامل‌های بیشتری ادغام کند، از جمله افزودن پشتیبانی IPFS به مرورگر اندروید بریو. این شرکت همچنین سعی خواهد کرد تا ویژگی‌ها و مدل‌های اقتصادی توکن کاربردی شبکه بریو، بیسیک اتنشن توکن (BAT) و فایل کوین (FIL)، را نیز در این پلتفرم ادغام نماید.

بریو تنها شرکتی نیست که مشارکت با IPFS را تجربه می‌کند. در ماه مارج سال ۲۰۲۰ میلادی نیز مرورگر اوپرا (Opera) به صورت رسمی IPFS بومی خود روی نسخه اندروید پیاده سازی کرده بود.

نوشته پشتیبانی مرورگر خصوصی بریو از IPFS در نسخه دسکتاپ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا