اخبار ارز دیجیتال

پولکادات دوباره به چهارمین پروژه بزرگ رمزارز در جهان تبدیل شد

پولکادات به چهارمین پروژه بزرگ رمزارز در جهان تبدیل شد

در شرایطی که ارزش کل بازار رمزارزها از ۱.۵ تریلیون دلار فراتر رفته است، پولکادات (Polkadot) دوباره جایگاه چهارمین پروژه بزرگ رمزارز در جهان را از آن خود کرده است.

همچنانکه پیشتر توضیح داده بودیم پولکادات یکی از معروف‌ترین و پرپتانسیل‌ترین‌ پروژه‌های رمزارز مقیاس پذیر است که این روزها به دلیل افزایش قیمت کارمزد شبکه اتریوم مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و توسعه دهندگان حوزه رمزارز قرار گرفته است.

۲۴ ساعت پر اتفاق

طی ۲۴ ساعت گذشته و پس از یک اصلاح کوتاه مدت که در اوایل روز دوشنبه رخ داد، بهبود عملکرد بازار رمزارزها را شاهد بوده‌ایم. در این روند صعودی بیت کوین (Bitcoin) برای اولین بار توانست به تراز ۵۰ هزار دلار برسد. ارزش کل سرمایه بازار رمزارزها نیز به بالای ۱.۵ تریلیون دلار افزایش یافت و در همین بازه زمانی پولکادات نیز دوباره به چهارمین پروژه بزرگ بازار رمزارزها تبدیل شد و با اختلاف اندکی از کاردانو (Cardano) پیشی گرفت.

برای اولین بار در طول تاریخ، بیت کوین توانست تراز ۵۰ هزار دلار را تست کند. این یک نقطه عطف بسیار مهم برای قیمت بیت کوین است، چرا که از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی تا کنون، حدود ۷۲ درصد به ارزش این رمزارز افزوده شده است.

این اتفاق قابل توجه پس از چند روز نوسان قیمت رخ داده است. پیش از این به نظر می‌رسید که بیت کوین روز یکشنبه و هنگامی که کمتر از ۳۰۰ دلار از هدف خود فاصله داشت، تراز ۵۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد. با این حال، این رمزارز شاخص در دوره معاملاتی آسیایی خود با اصلاح کوتاه مدت همراه شد و به زیر تراز ۴۶ هزار دلار نفوذ کرد.

اما از آن زمان قیمت این رمزارز روندی صعودی را در پیش گرفت و کمتر از یک روز طول کشید تا به مسیر اصلی خود بازگردد و از تراز ۵۰ هزار دلار نیز عبور کند.

نمودار بیت کوین

نمودار یک ساعته بیت کوین (BTC)

در همین حال، براساس داده‌های سایت کوین گکو (CoinGecko)، رمزارز دات (DOT) رسماً به چهارمین رمزارز بزرگ دنیا تبدیل شده است. رمزارز دات به سرعت از کاردانو پیشی گرفت و اکنون نیز تنها ۳ میلیارد دلار از استیبلکوین تتر عقب‌تر است.

همانطور که از اطلاعات به دست آماده از بازار می‌توان برداشت کرد، امروز بازار آلتکوین‌ها سبز پوش شده است. تقریباً هر رمزارزی که تصورش را کنید در حال رشد است. در همین بازه زمانی اتریوم با افزایشی در حدود ۲.۵ درصدی بالاتر از تراز ۱۸۰۰ دلار معامله شده است. در حالی که رمزارز دات بیش از ۱۴ درصد رشد داشته، کاردانو تنها ۷.۵ درصد رشد را تجربه کرده است.

نوشته پولکادات دوباره به چهارمین پروژه بزرگ رمزارز در جهان تبدیل شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا