اخبار ارز دیجیتال

پیروزی جدید ریپل علیه SEC در دادگاه

ثبت یک پیروزی دیگر برای ریپل علیه SEC در دادگاه

دادگاه مسئول رسیدگی به پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از ریپل (Ripple)، درخواست این کمیسیون برای دریافت سوابق مالی شخصی مدیران ریپل که به پرونده XRP مرتبط نیستند را رد کرده است. به نظر می‌رسد که این یک پیروزی دیگر برای ریپل در دادگاه باشد.

دادگاه می‌گوید این موضوع که سوابق بانکی شخصی مدیران ریپل بتواند تخلفات ادعا شده از سوی SEC را ثابت کند، ادله‌ی قانع کننده نیست.

نقص در مدارک علیه ریپل

SEC از دادگاه خواسته است تا سوابق مالی شخصی متهمان را طی یک دوره هشت ساله بررسی کند. این کمیسیون همچنین احکام احضاریه جداگانه‌ای را به چندین موسسه مالی که متهمان در آنها حساب داشته‌اند ارسال کرده و همچنان به دنبال یافتن سوابق مشابه است.

در جزئیات بخش ۵ قانون اوراق بهادار آمده است که تمام صادر کنندگان اوراق بهادار باید اوراق بهادار بدون معافیت خود را در SEC ثبت کنند. در ادامه این قانون آمده است: برای دادگاه متقاعد کننده نیست که سوابق بانکی شخصی بتواند آنچه را که SEC ادعا می‌کند ثابت کند.

بر این اساس قاضی پرونده تشخیص داده است که SEC هیچ گونه مدرکی مبنی بر معامله پنهان متهمان ارائه نکرده است. هم‌چنین قاضی پرونده توضیح داد که درخواست صدور حکم حمایتی از طرف گارلینگهاوس (Garlinghouse) و لارسن (Larsen)، هم‌بنیان‌گذاران شرکت ریپل، را پذیرفته زیرا متوجه شده است که درخواست‌های SEC برای سوابق مالی شخصی متهمان، متناسب با نیازهای پرونده نیستند و سوابق معاملات XRP خلاف آنچه که قبلاً وعده داده شده‌اند نمی‌باشند.

در نتیجه در دادخواست SEC علیه ریپل، دادگاه درخواست این کمیسیون برای دستیابی به سوابق مالی شخصی غیرمرتبط متهمان با XRP را رد کرد و این حکم روز جمعه توسط قاضی دادگاه سارا نتبورن امضا شد. هم‌چنین در انتهای این حکم نتیجه گیری شده است که:

“در حال حاضر کمیسیون اوراق بهادار آمریکا باید درخواست خود مبنی بر دریافت سوابق مالی غیرمرتبط افراد با توکن XRP را پس بگیرد و تنها در صورتی که با پیشرفت پرونده، شواهدی را علیه متهمین کشف کرد می‌تواند مدارک را به دادگاه ارائه داده و درخواست مشابهی را مطرح کند.”

نوشته پیروزی جدید ریپل علیه SEC در دادگاه اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا