اخبار ارز دیجیتال

پیشنهاد استراتژیست‌های جی پی مورگان برای تخصیص ۱ درصد از سرمایه این شرکت به بیت کوین

پیشنهاد استراتژیست‌های جی پی مورگان

استراتژیست‌های جی پی مورگان (JP Morgan) پیشنهاد تخصیص ۱ درصد از سرمایه این شرکت به بیت کوین را دادند. استراتژیست‌های این بانک آمریکایی پیشنهاد کرده‌اند که یک درصد از سرمایه این بانک به بیت کوین، به عنوان یک دارایی امن در برابر نوسانات قیمت ارز همچون کلاس‌های دارایی سنتی، اختصاص داده شود.

استراتژیست‌های جی پی مورگان، غول بانکی دنیا، پیشنهاد کرده‌اند که یک درصد از سرمایه این بانک به رمزارز پیشرو یعنی بیت کوین اختصاص داده شود تا آنها را در برابر نوسانات سهام، بورس، اوراق قرضه و کالاها محافظت کند. همچنین برای کاهش خطرات ناشی از اثرات منفی هرگونه رکود بزرگ اقتصادی احتمالی در ارزش دارایی‌های دیجیتال، توصیه شده است که درصد کمی به این امر تخصیص یابد. استراتژیست‌های غول بانکداری وال استریت معتقدند که اختصاص بخشی از سرمایه به بیت کوین به عنوان یک محافظ عمل خواهد کرد.

بیت کوین از بالاترین قیمت خود در تراز ۵۸۰۰۰ دلار سقوط کرده است

بیت کوین (Bitcoin)، بزرگترین رمزارز جهان، در تاریخ ۲۱ فوریه از بالاترین قیمت خود در تراز ۵۸۰۰۰ دلار سقوط کرده است. اما از ابتدای سال جاری حدود ۶۰ درصد رشد داشته است. استراتژیست‌های جی پی مورگان، جویس چانگ (Joyce Chang) و ایمی هو (Amy Ho) خطاب به مشتریان اظهار داشتند که:

“در یک سبد دارایی، سرمایه گذاران می‌توانند برای دستیابی به هرگونه بهره‌وری در بازده کلی تنظیم شده متناسب با ریسک، تا ۱ درصد از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص بدهند.”

بیت کوین طی چند وقت اخیر با سرمایه گذاری برخی از شرکت‌های بزرگ روبرو شده است و احتمال دارد که همین امر بر نظر استراتژیست‌های جی پی مورگان اثر گذاشته باشد.

مایکرواستراتژی یک میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است

مایکرواستراتژی (MicroStrategy) روز چهارشنبه اعلام کرد که تنها چند روز پس از فروش نهایی اوراق قرضه قابل معاوضه خود، بیش از ۱ میلیارد دلار بیت کوین دیگر خریداری کرده است. خرید ۱۹۴۵۲ واحد بیت کوین، میزان کل دارایی‌های دیجیتال این شرکت را به ۹۰۵۳۱ واحد رسانده است. این شرکت نرم افزاری مستقر در ایالت ویرجینیا اعلام کرده است که به طور متوسط بهای پرداختی هر بیت کوین، با احتساب هزینه‌ها اصلی و جانبی، حدود ۵۲۷۶۵ دلار بوده است. آخرین خرید این شرکت هفته گذشته به پایان رسید و تقریبا ۱.۰۳ میلیارد دلار درآمد خالص به دنبال داشته است.

نوشته پیشنهاد استراتژیست‌های جی پی مورگان برای تخصیص ۱ درصد از سرمایه این شرکت به بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا