اخبار ارز دیجیتال

پیش بینی بنیانگذار وبسایت جاده ابریشم از پشت میله های زندان: بیت کوین به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد

راس اولبریک، بنیانگذار وبسایت بازار سیاه جاده ابریشم پیش بینی می‌کند که قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت سقوط خواهد کرد و یک چرخه موازی با چرخه سال‌های قبلی را ترسیم خواهد نمود.

اولبریک معتقد است که قیمت پادشاه رمزارزها در ادامه از طریق چندین موج از نوسانات به سمت پایین هدایت می‌شود. با این حال، او متذکر می‌شود که پرچمدار دنیای رمزارز در نهایت به ارزش بسیار بالاتری از آن چه که هست دست پیدا خواهد کرد.

افزایش ارزش بیت‌کوین در بلندمدت

با نگاهی به داده‌های بازار که به سال ۲۰۱۱ بازمیگردد، اولبریک ادعا میکند که بیت‌کوین از دو چرخه کلیدی عبور کرده است. اولین بار از سال ۲۰۱۱ تا پایان سال ۲۰۱۷ بطول انجامید و این چرخه شامل چندین موج مختلف بود که به محض رسیدن بیت‌کوین به رکورد حوالی ۲۰۰۰۰ دلار، پایان یافت.

بیت‌کوین اکنون در چرخه دوم خود قرار دارد و درحال حاضر روند بیت‌کوین آینه سال ۲۰۱۴ است. یعنی زمانی که بیت کوین به شدت سقوط کرد و تقریباً به مدت دو سال در روند نزولی قرار داشت.

پیش بینی سقوط بیت کوین

اولبریک با ارائه تصویر زیر به شرح تحلیل خود پرداخت:

پیش بینی اولبریک، بنیانگذار جاده ابریشم از پشت میله های زندان: بیت کوین به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد

بنیانگذار جاده ابریشم ادعا میکند که پرچمدار رمزارزها ممکن است تا شروع سال آینده در روند نزولی باقی بماند. همچنین، قیمت میتواند بسیار پایین‌تر هم بیاید. اولبریک احتمال میدهد قیمت بیت‌کوین قبل از بازیابی به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط کند.

جای تعجب نیست که وی در این برهه، شکل گیری یک نگرانی فوق العاده را در بین طرفداران بیت‌کوین پیش بینی می‌کند، اما تأکید میکند که این یک فرصت عالی برای خرید خواهد بود، همانطور که پیش از این و در اوایل کار چنین موقعیتی وجود داشت.

اولبریک برای آینده بلندمدت بیت‌کوین خوشبین است و خاطرنشان میکند:

“پس از پایان این چرخه، بازیابی اتفاق میفتد. اما مطمئناً این بازیابی منجر به دستیابی به قیمت های بسیار بالاتری خواهد شد.”

وی با اشاره به پیش بینی خود از قیمت های پایین، اظهار میدارد:

“برای خرید در چنین محیطی شجاعت لازم است، اما ریوارد و سودی که از موج جدید قیمت‌ها عاید سرمایه‌گذاران خوهد شد یقیناً ارزش آن را دارد.”

تحلیل عوامل خارج از بازار

هیچ نوع تجزیه و تحلیل تکنیکالی که به دنبال پیش‌بینی حرکت بعدی بیت‌کوین در کوتاه مدت باشد، وجود ندارد. اگرچه سهم اولبریک در این میان قابل توجه است، اما به سختی به آن پرداخته میشود. بازار ارزهای دیجیتال نشان‌دهنده یک کلاس دارایی جدید است که بسیاری از فرمول‌های پیش‌بینی استاندارد را نادیده می‌گیرد.

مهمتر از همه، برخلاف بازار کالا، سرمایه‌گذاری جدید قابل توجهی روزانه به فضای رمزارز منتقل میشود. این رشد به این دلیل است که بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزپایه هنوز در مراحل نوپای خود قرار دارند. پس از شروع پذیرش انبوه، میزان سرمایه‌گذاری افراد و موسسات بسیار زیاد خواهد بود و بدون تردید رکوردهای جدیدی به ثبت خواهد رسید.

رویداد هاوینگ میتواند کاتالیزوری باشد که باعث افزایش سرمایه‌گذاری بلندمدت گردد که مطمئناً وارد بازار این رمزارز میشود. حتی نمودار اولبریک نشان میدهد که قیمت پس از آخرین هاوینگ در سال ۲۰۱۶ شروع به افزایش کرده است. اگر این الگو صحیح باشد، این عقیده که قیمت بیت‌کوین میتواند به پایین تر سقوط کند، شاید فقط یک تخیل باشد.

منبع: bitcoinist

🗓

نوشته پیش بینی بنیانگذار وبسایت جاده ابریشم از پشت میله های زندان: بیت کوین به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا