اخبار ارز دیجیتال

پیش بینی دو برابر شدن حجم معاملات توکن های غیرمثلی تا اکتبر

روند رو به رشد حجم معاملات توکن های غیرمثلی

با استفاده از یک روش برگشت خطی، تحلیلگران اینوز (Invezz) تشخیص داده‌اند که حجم معاملات توکن های غیرمثلی (NFT) ممکن است در ماه جولای به ۱۲۵.۹ میلیون دلار و در ماه اکتبر به ۱۷۵.۲ میلیون دلار برسد.

طبق پیش بینی جدید اینوز، یک پلتفرم آموزش آنلاین و اخبار سرمایه گذاری، انتظار می‌رود بازار توکن‌های غیرمثلی یا NFTها روند رشد سریع خود را در سال جاری حفظ کند زیرا تقاضا برای کالاهای دیجیتال قابل جمع آوری و کلکسیونی همچنان در حال افزایش است.

اینوز در گزارش روز پنجشنبه خود گفت که انتظار می‌رود حجم معاملات NFTها تا ماه اکتبر به ۱۷۵ میلیون دلار برسد و منجر به سرمایه گذاری بازار به ارزش ۴۷۰ میلیون دلار در این صنعت شود. ارزش بازار توکن‌های غیرمثلی در سال ۲۰۲۰ در حدود ۳۳۸ میلیون دلار بود.

اینووز گفت، طی سه ماه اول سال ۲۰۲۱ ، حجم معاملات NFTها ۶۴۵ درصد افزایش یافته است. این رشد عمدتا توسط افزایش علاقه و پذیرش معامله‌گران خرد به کالاهای دیجیتالی قابل جمع آوری رقم خورد، که بر اساس موفقیت اولیه پروژه کریپتو کیتیز (CryptoKitties) در سال ۲۰۱۷ است.

موفقیت اخیر NFTها تا حدی از رشد جریان اصلی جنبش هنر دیجیتال ناشی می شود، که با شروع مناقصه برای اولین توئیت جک دورسی (Jack Dorsey) کلید خورد. جتستجوهای عبارت “توکن غیرمثلی (non-fungible token)”در گوگل که در دسامبر نمره ۰ داشت به نمره عالی ۱۰۰ رسیده است. نمره ۱۰۰ دلالت بر حداکثر علاقه به یک عبارت خاص دارد.

عملکرد بازار NFTها

زمانی که چرخه صعودی بازار در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ دوباره شتاب گرفت، NFTها جزو بزرگترین بخش‌های موفق بازار بودند که در کنار اقتصاد غیرمتمرکز یا DeFi توانستند رشدهای نمایی به ثبت برسانند. شوق NFT وارد دنیای حرفه‌ای ورزش‌، نمایشگاه‌های هنری اروپا و مورد توجه افراد مشهور شده است.

پیش بینی اینوز نشان می‌دهد که بحران بازار رمزارزها در چند روز گذشته تاثیری بر تقاضای رو به رشد توکن‌های غیرمثلی در میان مدت نخواهد داشت، به این معنی که پیش بینی می‌شود شرایط بازار تا حد زیادی بهبود یابد. با این حال، تحلیلگران در مورد سرعت و زمان بهبود بالقوه و اینکه آیا شکست اخیر قیمت بر مسیر چرخه بازار امسال تأثیر می گذارد یا خیر، اختلاف نظر دارند.

نوشته پیش بینی دو برابر شدن حجم معاملات توکن های غیرمثلی تا اکتبر اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا