اخبار ارز دیجیتال

پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱

پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱

کاهش اخیر ارزش بازار بیت کوین بواسطه تبلور چشم‌انداز رشد اقتصادی سریعتر از حد انتظار در ایالات متحده اتفاق افتاده است، این موضوع به لطف گسترش مالی شدید و جهش اخیر در کاهش میزان بی‌کاری به سطح قبلی خود پیش از شیوع ویروس کرونا بازگشته است که باعث افزایش بازده اوراق قرضه گردیده و به نوبه خود تقاضای دلار آمریکا در بازارهای خارجی را تسریع بخشیده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال

چارت قیمت بیت کوین

به هرحال، بیت کوین همچنان در روند صعودی بلندمدت خود باقی می‌ماند، زیرا در یک بازه یکساله از ۱۵۰۰ درصد رشد به نسبت پایین‌ترین قیمت سال گذشته خود (پنجشنبه سیاه مارس سال گذشته) در تراز ۳۸۵۸ دلار برخوردار است. معاملات این رمزارز در روز جمعه و در نرخ ۵۳۹۸۳ دلار، علی‌رغم افت اخیر، هنوز ۱۳۰۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

درحال حاضر، سرمایه گذاران بیشتری خواهان نگهداشتن بیت کوین های خود هستند زیرا بیت کوین حفظ و حراست سرمایه دارندگانش را در برابر کاهش ارزش پول و تورم وعده می‌دهد. اما روند صعودی اخیر دلار آمریکا تقاضا برای دارایی امن جایگزین را کاهش داده است.

داده‌های ارائه شده توسط سرویس تجزیه و تحلیل بلاکچین گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که بسیاری از دارندگان بیت کوین با حجم بالا، سود خود را درحال حاضر در نقدکردن این رمزارز می‌بینند. این نشان دهنده یک استراتژی چرخشی است که توسط سرمایه گذاران انجام می‌شود و شامل تخصیص مجدد سرمایه از دارایی‌های با ارزش به دارایی‌های کم ارزش است.

چه اتفاقی برای دلار آمریکا خواهد افتاد؟

بانک ‌سرمایه گذاری فرانسوی ناتیکسیس (Natixis) معتقد است که دلار آمریکا پس از حرکت در مسیر جبران ضررهای سال گذشته، روند نزولی خود را ادامه خواهد داد. این موسسه مالی استدلال کرد که افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا تاکنون پشتوانه بازگشت روند دلار بوده است. اما این نرخ های بهره بلندمدت باید به ثبات برسند، که این امر به نوبه خود باعث کاهش تقاضا برای دلار در بازارهای بین‌المللی خواهد بود. ناتیکسیس خاطرنشان کرد:

“در نتیجه تثبیت نرخ بازده بین ایالات متحده و سایر کشورهای جهان، عرضه مازاد دلار توسط افراد غیر امریکایی وجود خواهد داشت که این مهم منجر به کاهش ارزش دلار می‌شود. هنگامی که نرخ بهره دلار تثبیت شد، تنها راه افزایش تقاضای افراد غیر مقیم برای دلار، کاهش ارزش دلار است.”

پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که تحلیلگران معتقد به افزایش ارزش بیت کوین انتظار دارند مشکلات تورمی، تقاضای بیت کوین در وال استریت را افزایش دهد. مایک مک‌گلون (Mike McGlone) از بلومبرگ، بیت کوین را با در نظر گرفتن نقش “طلای دیجیتال” در قیمت هایی بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار متصور می‌باشد. این استراتژیست اظهار داشت:

“روند جایگزینی بیت کوین بجای طلا در سبد سهامداران در حال تسریع است.”

در همین حال، مدل ارزیابی انباشت به جریان (stock to flow) تحلیل‌گر مطرح بازار رمزارزها یعنی پلن‌بی، قیمت آینده بیت کوین را براساس تقاضای فزاینده آن در برابر عرضه محدود بین سطوح ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۸۸۰۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ پیش بینی می‌کند.

نوشته پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا