اخبار ارز دیجیتال

چرا استیکینگ یک روش آسان برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است؟

چرا استیکینگ (staking) یک روش آسان برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است؟

درآمد منفعل برای هولدرهای ارزهای دیجیتال بسیار خوشایند است و ممکن است کم ریسک ترین راه برای حضور در این بازار باشد. در ادامه به این بحث می‌پردازیم که چرا استیکینگ (staking) یک روش آسان برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود؟

سال گذشته شاهد هجوم پروژه‌ها و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به حوزه استیکینگ بودیم و به عنوان مثال شما می‌توانستید با قفل کردن رمزارزهای خود در بلاکچین برای تأیید معاملات شبکه، پاداش‌هایی به عنوان توکن یا دارایی‌های دیجیتال دیگر مانند NFT دریافت کنید. این فناوری جدید، بستری برای پیشرفت فضای گسترده امور مالی غیرمتمرکز محسوب می‌شود.

پروتکل های خاصی مانند کامپاند (Compound) و کرو (Curve)، این امکان را برای کاربران ارزهای دیجیتال فراهم کرده‌اند که برای اولین بار از استیبل کوین‌ها و رمزارزهای بیکار خود درآمد کسب کنند که به نوبه خود افزایش استراتژی‌های سرمایه گذاری منفعل و سایر برنامه‌های سرمایه گذاری پیچیده تر را فراهم می‌کند. بنابراین استیکینگ روشی آسان برای ورود تازه واردین به دنیای رمزارزها محسوب می‌شود.

کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

جف کردیکیس (Kirdeikis)، مدیر عامل تراست سوآپ (TrustSwap)، می‌گوید:

“بسیاری از افراد درباره‌ی درگیر شدن با صنعت رمزارز دو دل هستند، زیرا این اعتقاد وجود دارد که سود بالقوه معاملات کنونی در مقایسه با پذیرندگان قبلی به اندازه کافی قابل توجه نیست. این یک باور مشترک است، صرف نظر از این واقعیت که ما هنوز در مرحله پذیرش اولیه هستیم.”

برای کردیکیس، معامله روزانه و سرمایه گذاری طولانی مدت هر دو استراتژی‌هایی هستند که نیاز به صبر کافی از جانب سرمایه گذاران دارند، فضیلتی که همه از آن برخوردار نیستند.

از طرف دیگر، استیکینگ بخشی است که به کاربران تازه وارد سریعتر از سایر روشهای سرمایه گذاری سود می‌دهد و استرس ناشی از معاملات روزانه وجود ندارد به طوری که شما توکن‌های خود را در یک قرارداد هوشمند قفل می‌کنید و منتظر بازپرداخت می‌شوید.

کردیکیس همچنین اضافه می‌کند:

“اکنون بانک‌ها در اروپا دیگر به پس انداز حساب سود نمی‌دهند و به همین خاطر فکر می‌کنم افراد بیشتری به کریپتو کشیده می‌شوند.”

نوشته چرا استیکینگ یک روش آسان برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا