اخبار ارز دیجیتال

چرا پایان اصلاح قیمت بیت کوین بسیار نزدیک است؟

پایان اصلاح بیت کوین فرا رسیده است

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، از هولدرهای مطرح بیت کوین (Bitcoin) و موسس شرکت مورگان کریک دیجیتال، می‌گوید که داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که پس از افت قیمتی بیت کوین از سقف تاریخی خود یعنی ۶۴۸۶۳ دلار به زیر ۵۰۰۰۰ دلار، پایان اصلاح بیت کوین بسیار نزدیک است.

این طرفدار بزرگ بیت کوین از داده‌های ارائه شده توسط تحلیلگر درون زنجیره‌ای، ویل کلمنته (Will Clemente)، استفاده می‌کند تا دیدگاه صعودی خود روی بیت کوین را توضیح دهد.

نرخ بودجه (funding rates)

پامپلیانو به دلیل لیکوئید شدن بیش از یک میلیون حساب کاربری و از بین رفتن حرص و طمع و سود، نرخ تأمین مالی (funding rates) را که به گفته وی سیگنال خرید داده است، بررسی می‌کند.

“برای مرتبط کردن قرارداد تعویض دائمی و قیمت لحظه‌ای بیت کوین، از نرخ بودجه استفاده می‌شود. وقتی اکثر معامله‌گران سفارشات خرید باز می‌کنند، سوددهی باز کردن معاملات فروش بیشتر می‌شود و بالعکس. در طول این مدت، نرخ بودجه منفی شد، بدین معنی که سودآوری معاملات خرید برای معامله‌گران بیشتر خواهد شد. این سیگنال خرید در دوباری که پیش از این دیده شده بود، به خوبی شروع روند صعودی را اعلام کرده بود.”

نرخ بودجه (funding rates) بیت کوین در تمام صرافی‌ها

نرخ بودجه (funding rates)

نسبت سود مصرفی خروجی (SOPR)

در مرحله بعدی، پمپلیانو تأکید می‌کند که شاخص SOPR (نسبت سود مصرفی خروجی)، شاخصی که سود یا زیان خالص فعالان بازار را اندازه گیری می‌کند، در حال نزدیک شدن به سطحی است که خریداران تمایل به ورود و خرید مجدد دارند.

“هر افتی زیر سطح ۱، از لحاظ تاریخی فرصت‌های ایده آل برای خرید بوده است. در اصلاح ژانویه، SOPR مجدداً تا حدود سطح ۱ و در اصلاح ماه فوریه، SOPR مجدداً تا زیر سطح ۱ افت کرد. در حال حاضر، SOPR در حال نزدیک شدن به سطح ۱ است، به این معنی که پایان اصلاح بیت کوین فرا رسیده است یا به زودی خواهد رسید.”

نسبت سود مصرفی خروجی (SOPR) در مقایسه با قیمت بیت کوین

نسبت سود مصرفی خروجی (SOPR)

موقعیت خالص ماینر (miner net position)

یکی دیگر از معیارهای درون زنجیره‌ای که پومپلیانو به آن توجه دارد، موقعیت خالص ماینر (miner net position) است که به گفته وی در حال حاضر نشانگر این است که ماینرها به شدت بیت کوین را در اواسط سقوط جمع می‌کنند.

“جمع آوری ماینرها طی چند هفته گذشته به وضوح به یک روند تبدیل شده است. این نشانگر دو چیز است: ماینرها انتظار دارند قیمت‌های بالاتری برای بیت کوین ببینند و اکنون حاضر به فروش دارایی‌های خود نیستند و همچنین این واقعیت که آنها بدون اینکه مجبور به فروش رمزارزهای خود باشند قادر به پوشش CAPEX (هزینه‌های سرمایه‌ای) خود هستند.”

پمپلیانو اضافه می‌کند که ماینرها اکنون می‌توانند با استفاده از پروتکل‌های وام دهی در بازارهای مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برای پرداخت هزینه‌های روزمره خود در مقابل وثیقه قرار دادن رمزارزهای بیت کوین خود، وام بگیرند.

تعداد کیف پول‌ها با ۰.۱ تا ۱ و ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین

پمپلیانو همچنین به رشد تعداد کیف پول‌هایی که از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ BTC نگهداری می‌کنند توجه دارد، که به گفته او امسال به شکلی فجیع افزایش یافته است.

“خط صورتی ، آدرس‌هایی با ۰.۱ تا ۱ BTC، در طول چند سال گذشته به طور ثابت افزایش یافته‌اند. با این حال، خط سبز، آدرس‌هایی با ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ BTC، در طول سال ۲۰۲۱ سهموی شده است. این کیف پول‌ها نشان دهنده ورود افراد ثروتمند و موسسات جدید به بلاکچین و خریدهای سنگین آنها است.”

مقایسه تغیرات تعداد کیف پول‌ها با 0.1 تا 1 و 100 تا 1000 بیت کوین

تعداد کیف پول‌ها با ۰.۱ تا ۱ و ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین

در مجموع، پمپلیانو می‌گوید که معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تغییر روند بیت کوین در آستانه وقوع است و پایان اصلاح بیت کوین فرا رسیده است.

“در پایان، ما در این اصلاح فعلی، در کوتاه مدت یا میان مدت، در حال نزدیک شدن به کف قیمت هستیم و فقط منتظریم تا فرآیند برداشت سود برخی معامله‌گران پایان یابد و سرمایه گذاران تازه نفس جای آنها را بگیرند.”

نوشته چرا پایان اصلاح قیمت بیت کوین بسیار نزدیک است؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا