اخبار ارز دیجیتال

چرا حوزه دیفای تهدیدی جدی برای بانک ها محسوب می شود؟

دیفای تهدیدی جدی برای بانک ها

مدیرعامل پروژه چین لینک (Chainlink)، سرگئی نازاروف (Sergey Nazarov) گفت که فضای نوپای مالی غیرمتمرکز به اختصار دیفای (DeFi) می‌تواند به عنوان رقیب اصلی بانک‌ها و شرکت‌های فناوری مالی (فین‌تک) ظاهر شود. او حتی معتقد است که دیفای تهدیدی جدی برای بانک ها می‌باشد.

“بگذارید من با تمام فین‌تک‌ها و بانک‌ها، کاملاً روشن و روراست باشم، دیفای از بین نمی‌رود و آمده است که بماند. ظهور دیفای مانند ظهور اینترنت است و جایگزینی برای بخش عمده‌ای از تجارت شما ارائه می‌دهد.”

بنیانگذار چین لینک استدلال می‌کند که علاقه‌مندی کاربران به پلتفرم‌های دیفای همچون آوه (Aave) نسبت به موسسات مالی قدیمی به دلیل بازده برتر سرمایه گذاری حوزه دیفای روز به روز بیشتر می‌شود.

“اگر شما یک بانک هستید، اگر شما یک فین‌تک هستید، من اکیداً توصیه می‌کنم از خود بپرسید که چه زمانی و چرا کاربران می‌خواهند از محصولات مالی غیرمتمرکز استفاده کنند. و فقط یک پاسخ وجود دارد. یک بانک می‌تواند به عنوان مثال ۱ درصد سود به مشتریان خود بدهد. در حالیکه در آوه، آنها می‌توانند ۸ درصد سود دریافت کنند. تنها دلیلی که آنها الان در آوه نیستند این است که آنها نمی‌دانند چگونه از آوه استفاده کنند.”

بانک‌ها برای ادامه بقای خود باید خدمات رمزارز ارائه کنند!

نازاروف اضافه می‌کند که دیفای به کاربران شفافیت و کنترل بیشتری نسبت به موسسات مالی سنتی ارائه می‌دهد. وی به موسسات مالی سنتی توصیه کرده تا امکان دسترسی به پلتفرم‌های دیفای را به شکلی دوستانه برای مشتریان خود فراهم کنند.

“اگر می‌خواهید پایدار بمانید، همه می‌دانید که باید به کاربران آنچه می‌خواهند ارائه دهید. اگر کاربران اکنون رمزارز می‌خواهند، مطمئن باشید که در آینده‌ای نزدیک، توانایی کسب سود از رمزارزها را خواهند خواست. و سپس آنها می‌خواهند که بتوانند از رمزارز خود در پروتکل‌های مربوط به مشتقات و غیره و غیره استفاده کنند. افرادی که این دسترسی را به آنها می‌دهند افرادی خواهند بود که تجارت خود را حفظ خواهند کرد.”

نوشته چرا حوزه دیفای تهدیدی جدی برای بانک ها محسوب می شود؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا