اخبار ارز دیجیتال

چرا سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا به نفع بازار رمزارزها خواهد شد؟

سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا و آینده بازار رمزارزها

سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا طی سال گذشته رشد بی بدیل بازار رمزارزها و بخصوص بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) را به دنبال داشته است.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا کنون، بازارهای رمزارز عملکردی فوق العاده را از خود به نمایش گذاشته‌اند. بیت کوین و اتریوم، بزرگترین رمزارزها از نظر ارزش بازار، تا به اینجای سال به ترتیب رشدی ۹۷ و ۳۰۳ درصدی داشته‌اند.

یکی از بزرگترین استدلال‌ها در خصوص روند صعودی بازار رمزارز در ماه‌های اخیر تغییر رویکرد واضح سرمایه گذاران نهادی بوده است، چرا که آنها دیگر به ارزهای دیجیتال به عنوان یک کلاس دارایی خطرناک و ناپایدار نگاه نمی‌کنند. اگر خبرهای چند وقت اخیر، از لیست شدن صرافی ارز دیجیتال کوین بیس (Coinbase) در بازار نزدک تا خرید بیت کوین توسط تماسک (Temasek) صندوق ثروت ملی سنگاپور، را مرور کنیم خواهیم دید که پذیرش دارایی‌های دیجیتال رو به افزایش است.

صد البته که عوامل زیادی بر پذیرش سریع دارایی‌های دیجیتال اثرگذار بوده‌اند، اما واقعاً چه چیزی باعث شده است که شرکت‌ها دقیقاً همان کلاس دارایی را که زمانی از آن دوری می‌کردند پذیرا شوند؟ پاسخ ساده است: نرخ بهره بسیار پایین و افزایش ادامه‌دار تورم.

چرا سیاست های پولی کنونی فدرال رزرو به نفع بازار رمزارز خواهد شد؟

چهارشنبه گذشته فدرال رزرو اعلام کرد که نرخ بهره را در سطح فعلی نگه خواهد داشت و این در حالیست که به خرید ماهانه دارایی‌ها تا سقف ۱۲۰ میلیارد دلار نیز ادامه خواهد داد.

“در میانه پیشرفت‌های حاصل شده در واکسیناسیون و سیاست های حمایتی قدرتمند، شاخص‌های مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی و استخدامی از قدرت بیشتری برخوردار شده‌اند. بخش‌هایی که بیش از همه تحت تأثیر همه گیری کورونا قرار گرفته‌اند، همچنان دچار ضعف هستند اما نشانه‌های بهبود در آنها نیز مشاهده شده است.”

با توجه به بهبود اقتصادی پدید آمده پس از همه گیری ویروس کرونا و افزایش سریع عرضه پول، به نظر می‌رسد که هدف بلندمدت فدرال رزرو برای تورم ۲ درصدی محقق خواهد شد.

“شرایط اقتصادی به طور کلی، همچنان در حالتی پایداری قرار دارد، که بخشی از آن انعکاس دهنده موفقیت سیاست های پولی حمایتی از اقتصاد و تأمین جریان اعتبار برای خانوارها و مشاغل ایالات متحده است.”

این اخبار برای بازار رمزارزها مثبت هستند، چرا که سازمان‌ها به دلیل افزایش تورم و تضعیف دلار طی هفته‌ها و ماه‌های آینده برای در امان ماندن از آثار سؤ این سیاست‌ها، به بازارهای رمزارز روی خواهند آورد. همچنین از ادبیات به کار گرفته شده در بیانیه فدرال رزرو اینطور به نظر می‌رسد که مقامات آمریکایی نسبت به افزایش نرخ بهره، به عنوان راهکاری برای مقابله با افزایش تورم، اقدام نخواهند کرد.

هم اکنون شرکت‌هایی نظیر مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اسکوئر (Square) و تسلا (Tesla) بیت کوین را به عنوان جایگزین بخشی از ذخایر نقدی خود انتخاب کرده‌اند. با توجه به سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا اینطور به نظر می‌رسد که آینده بازارهای رمزارز همچنان درخشان خواهد بود.

نوشته چرا سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا به نفع بازار رمزارزها خواهد شد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا