اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین طی ۵ سال آینده به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید؟

شرط رسیدن قیمت بیت کوین به تراز ۲۵۰ هزار دلار چیست ؟

مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه مورگان کریک (Morgan Creek)، با در نظر گرفتن پیشفرض‌هایی پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین (Bitcoin) به نزدیکی ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

آینده طلای دیجیتال چگونه خواهد بود؟

مارک یوسکو (Mark Yusko)، مدیرعامل و بنیان گذار مورگان کریک، باور دارد که در دوره بعدی بازار بیت کوین می‌توانیم رقابت تنگاتنگ این رمزارز و طلا را از نظر ارزش بازار شاهد باشیم و قیمت بیت کوین به بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

مارک یوسکو در تاریخ ۹ می و در حالی که در برنامه تریدینگ نیشن شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) حاضر شده بود، پذیرش سریع و گسترده بیت کوین را با شرکت‌های گروه FAANG (متشکل از شرکت‌های فیسبوک، اپل، آمازون، نتفلیکس و گوگل) مقایسه کرده است.

“این یک شبکه است و شبکه‌ها به صورت تصاعدی رشد می‌کنند. این سریعترین رشد یک شبکه به سطح یک تریلیون دلاری در تاریخ به حساب می‌آید، درست شبیه به عملکردی که گروه فانگ طی ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته از خود به نمایش گذاشته است، البته این موضوع به این بستگی دارد که به کدامیک از شرکت‌های این گروه نگاه کنید.”

پیش بینی قیمت انجام گرفته توسط یوسکو با این پیشفرض انجام گرفته است که ارزش دلاری بازار بیت کوین طی ۵ سال آینده به سطح قابل مقایسه‌ای با ارزش بازار طلا خواهد رسید. این دیدگاه از دورانی نشأت گرفته است که کشورها به طور مستقیم از طلا به عنوان پشتوانه ارزهای فیات استفاده می‌کردند. وی در این خصوص گفته است که: “اگر که ارزش دلاری بازار طلا ۴ تریلیون دلار باشد، بنابراین طلای دیجیتال هم باید بتواند در نهایت به همان ارزش بازار دست یابد.”

در زمان نگارش این مطلب بیت کوین حدوداً در تراز ۵۹۰۰۰ دلار در حال معامله شدن است و ارزش بازار این رمزارز نیز در حدود ۱.۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود. بنابراین پیش بینی یوسکو پیشنهاد می‌دهد که قیمت بیت کوین در آینده خواهد توانست حداقل تا تراز ۲۳۵۰۰۰ دلار پیشروی کند.

یوسکو حدس می‌زند که بیت کوین به اصل اساسی شبکه انتقال ارزش تبدیل خواهد شد و از این رو بیت کوین را به پروتکل کنترل انتقال / پروتکل اینترنت (TCP/IP)، پروتکل استانداردی که به کامپیوترها اجازه می‌دهد از طریق اینترنت به یکدیگر متصل شده و داده‌های خود را به اشتراک بگذارند، تشبیه کرده است.

اما هنگامی که از یوسکو در خصوص اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC)، دوج کوین (Dogecoin) و دیگر پروتکل‌های دنیای رمزارز سوال شده است، وی پاسخ داده است که این رمزارزها نیز که به تازگی اوج قیمت تاریخی جدیدی را تجربه کرده‌اند نیز همچنان جای رشد بیشتری خواهند داشت. هرچند یوسکو طرفدار دوج نیست:

“هزاران کوین وجود دارند و دوج در دسته‌ای از آنها قرار گرفته که واقعاً بی‌مصرف هستند. این دسته از توکن‌ها صرفاً توکن‌هایی مصرفی هستند که هیچ کاربرد یا ارزش دیگری ندارند و در نهایت ناپدید خواهند شد.”

نوشته چرا قیمت بیت کوین طی ۵ سال آینده به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا