اخبار ارز دیجیتال

چرا لونا (LUNA) می‌تواند یک روند صعودی پایدار داشته باشد؟

چرا لونا (LUNA) می‌تواند یک روند صعودی پایدار داشته باشد؟

لونا (LUNA)، توکن بومی شبکه ترا (Terra)، در هفته اخیر توانست ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد تا میزان رشد این ارز دیجیتال در یک سال گذشته به ۸۸۰۰ درصد برسد. اما چرا لونا می‌تواند همچنان یک روند صعودی پایدار داشته باشد؟

این پروژه با شرکت‌های متعددی مشارکت داشته است اما به نظر می‌رسد که قدرت اصلی آن از توکنومیک خوبش نشات می‌گیرد.

فلود کپیتال (Flood Capital)، محقق و سرمایه گذار، استیبل کوین ترا (UST) را با با استیبل کوین‌های دیگر مانند (DAI) و تتر (Tether) مقایسه می‌کند تا توکنومیک لونا را توضیح دهد.

به گفته وی، با ایجاد هر توکن UST در اکوسیستم Terra، باید بخشی از منبع توکن سوزانده شود. یعنی با ایجاد هر ۱ دلار از توکن UST، برابر با ۱ دلار از LUNA سوخته شده و از جریان عرضه خارج می‌شود. این مکانیسم سوزاندن کوین‌ها و ویژگی ضد تورمی باعث شده است تا لونا نیز مانند بایننس کوین (BNB) و پنکیک سوآپ (CAKE) رشد قیمتی خوبی داشته باشد.

رشد قیمت لونا با افزایش تقاضا برای UST

در حال حاضر ارزش بازار استیبل کوین UST برابر با ۱.۸۷ میلیارد دلار است و در رتبه پنجم استیبل کوین‌ها از نظر ارزش بازار قرار دارد. داده‌ها نشان می دهند که تقاضا برای UST از ۲۵ ژانویه تا ۲۵ آوریل سر به فلک کشیده است به طوری که در این مدت، میزان عرضه UST از کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار به سطح فعلی رسیده است.

فلود کپیتال انتظار دارد که میزان پذیرش و تقاضای UST به مرور بیش از این افزایش یابد و در نتیجه عرضه‌ی لونا با سرعت بیشتری کاهش یابد که همین امر می‌تواند روند صعودی قیمت LUNA را تقویت کند.

عرضه در گردش فعلی توکن لونا در حدود ۳۷۶ میلیون واحد است که از این مقدار نزدیک به ۲۵۴ میلیون استیک شد است و تنها ۱۲۲ میلیون توکن در بازار موجود است.

شرکت هایی مانند اپل و اکسون (Exxon)، که به دلیل برنامه‌های خرید سهام خود مشهور هستند، طی ۵ الی ۱۰ سال، ۲۰ درصد سهام خود را پس گرفتند اما لونا با افزایش تقاضای UST می‌تواند در مدت ۱۰۰ الی ۱۲۵ روز همین کار را انجام می دهد.

نوشته چرا لونا (LUNA) می‌تواند یک روند صعودی پایدار داشته باشد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا