اخبار ارز دیجیتال

چه آینده‌ای را می‌توان برای روند قیمت بیت کوین متصور شد؟

پیش بینی روند قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱

در سال ۲۰۱۷، روند قیمت بیت کوین در نزدیکی تراز ۲۰۰۰۰ دلار رو به پایین شکسته شد و اجازه خوشحالی طولانی را به سرمایه گذاران خود نداد. ارزش بزرگترین رمزارز جهان به سرعت به طرف پایین سقوط کرد و تا دسامبر ۲۰۱۸، به حدود ۴۰۰۰ دلار رسید.

بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با قیمتی بالغ بر ۳۰۰۰۰ دلار به پایان رساند. با وجود سازمان‌های سرمایه گذاری که به این ارز اتکا کرده‌اند، به نظر می‌رسد که چنین کاهش چشمگیری دوباره رخ نخواهد داد. در این مطلب احتمالات موجود برای روند قیمتی بیت کوین را با هم بررسی می‌کنیم.

احتمالات پیش روی بیت کوین در سال ۲۰۲۱

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط سایت فایندر دات کام (Finder.com) با این موضوع که “آیا در سال ۲۰۲۱ شاهد سقوط بازار خواهیم بود یا خیر؟” اختلاف نظرهای زیادی در جواب شرکت کنندگان به چشم می‌خورد. ۵۲ درصد از شرکت کنندگان بر این باور بودند که بیت کوین در سال ۲۰۲۱ نیمی از ارزش خود را از دست خواهد داد. از جیمی سانگ (Jimmy Song)، کارﺁفرین، نقل شده است:

“این اتفاق در سال ۲۰۱۷، ۲۰۱۳ (دو بار) و ۲۰۱۱ رخ داده است. نمی‌دانم چرا باید فرض کنیم که این بار اتفاق متفاوتی رخ خواهد داد.”

علی رغم سابقه تاریخی، خوشبینی‌های زیادی وجود دارد که بیت کوین به شدت رشد خواهد داشت. در یک ﺁمار تکان دهنده، ۵۸ درصد از افرادی که در نظرسنجی فایندر شرکت کرده‌اند، اعتقاد دارند که BTC تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱، در اولین فرصتی که به دست بیاورد، به افزایش خود ادامه خواهد داد. در حالی که ۱۰ درصد بر این باورند که سرمایه گذاران تا سال ۲۰۲۴ سود خود را دریافت خواهند کرد.

یکی از بحث های پرشور و جنجالی سال ۲۰۲۰ این بود که “ﺁیا بیت کوین می‌تواند به سرعت جایگاه طلا را در بازار بگیرد یا نه”. برخی از تحلیلگران بر این عقیده‌اند که به دلیل این که هزاران هزار سال، رمزارزها را به عنوان دارایی خود ترجیح می‌دهند، روزهای پر ارزش این فلز کمیاب رو به پایان است. این در حالی است که بسیاری از مخالفان بیت کوین هر کاری انجام داده‌اند تا اعتبار این رمزارز را به چالش بکشند. اگرچه این اتفاق در سال ۲۰۲۱ رخ نخواهد داد، اما خیلی‌ها اصرار دارند که این قضیه روزی به وقوع خواهد پیوست.

البته، کسانی هستند که همچنان از عملکرد بیت کوین به شدت انزجار دارند. یکی از این افراد ﺁنتون والمن (Anton Wahlman) است که می‌گوید:

“این ایده که برای BTC ارزشی قائل شویم، پوچ و باطل است. گاهی اوقات یک موضوع آنقدر مضحک است که به سختی می‌توان فهمید که صحبت را از کجا باید شروع کرد. چرا که چنین موضوعاتی آنقدر واضح و بدیهی هستند که نباید توضیحی در مورد آنها داده شود. بیت کوین و رمزارزهای مشابه ﺁن هم از چنین مواردی هستند.”

مایک نووگراتز (Mike Novogratz) از شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) پس از افتادن در دام چندین پیش بینی نادرست در خصوص قیمت BTC طی سال‌های گذشته، گفته بود که اگر بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به تراز ۲۰۰۰۰ دلار دست پیدا نکند، گردن خود را خواهد زد. اما بر خلاف برخی احتمالات مطرح شده، ثابت شد که حق با اوست. حال به نظرتان وی چه پیش بینی ازسال ۲۰۲۱ خواهد داشت؟ خانم میسی ویلیامز، بازیگر فیلم بازی تاج و تخت، در توییت‌های خود تأکید کرده است که تراز ۶۵۰۰۰ دلار هدفی است که می‌تواند برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ واقع‌ بینانه باشد. شاید برای ما جالب باشد که ببینیم حق با او است یا نه.

مایک مک‌ گلون (Mike McGlone)، یکی از منابع اطلاعاتی بلومبرگ (Bloomberg)، در مورد آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۱ بسیار خوش ‌بین است. طبق استدلال او بیت کوین در سال ۲۰۲۱ تا تراز ۵۰۰۰۰ دلار رشد خواهد کرد.

به نظر شما بیت کوین در سال ۲۰۲۱ چه روندی خواهد داشت؟

نوشته چه آینده‌ای را می‌توان برای روند قیمت بیت کوین متصور شد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا