اخبار ارز دیجیتال

چه چیزی باعث رشد ایاس شده است؟

چه چیزی باعث رشد ایاس شده است؟

ارتقای پروتکل ایاس (EOS) و همکاری با نام‌های معروف از جمله گوگل کلود (Google Cloud) باعث شده است تا در سال ۲۰۲۱ قیمت این ارز دیجیتال ۲۴۵ درصد رشد داشته باشد و در حال حاضر جذب سرمایه گذاران نهادی به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ رسیده است.

در ۱۶ آوریل قیمت ایاس تا تراز ۸.۴۹ دلار افزایش یافت و ساختار فعلی بازار آلتکوین‌ها نشان می‌دهد که احتمال صعود بیشتر نیز وجود دارد. هنگامی که بلاک وان (Block.one)، شرکت سازنده‌ی ایاس، در سال ۲۰۱۸ برای ایجاد نرم افزار ایاس آیو (EOSIO) حدود ۴ میلیارد دلار بودجه جمع آوری کرد، ایاس در سر تیتر خبرها قرار گرفت و ارزش این آلتکوین تقریباً سه برابر شد.

راه اندازی مدل جدید ایاس پاورآپ (EOS PowerUp) ، عرضه آزمایشی ایاس آیو توسط بلاک وان و اعلام همکاری با گوگل کلود جهت بهبود فناوری با رایانش ابری و ذخیره سازی، سه دلیل افزایش قیمت ایاس از اواخر ژانویه بوده‌اند.

بهبودهای پروتکل روند صعودی قیمت را تقویت می‌کنند

با به توافق رسیدن بلاک وان در مورد یکپارچه سازی مدل جدید پاورآپ ایاس که برای بهبود تخصیص منابع طراحی شده است، روند صعودی قیمت ایاس به طور جدی آغاز شد. این مدل، راه حل شبکه ایاس برای مسئله‌ی کارمزد معاملات است که در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین مشکلات شبکه‌ی اتریوم (Ethereum) نیز محسوب می‌شود.

طبق این مدل جدید، کاربران حق انتخاب دارند که با پرداخت کارمزدی کم، تا ۲۴ ساعت پهنای باند CPU و NET داشته باشند که می‌تواند برای رفع نیازهای معامله مورد استفاده قرار گیرد، یا می‌توانند توکن‌های خود را گرو بگذارند تا درصدی از قدرت شبکه را برای پردازش بدست آورند و هزینه کمتری را انتخاب کنند.

با افزایش ازدحام در شبکه‌های بلاکچین، راهکارهایی که راه‌حل‌های قابل قبولی برای هزینه‌های بالای معامله و سرعت انتقال ارائه دهند، احتمالاً کاربران بیشتری را جذب خواهند کرد.

همکاری با گوگل کلود روحی تازه به کالبد ایاس دمید

پس از این‌که دن لاریمر (Dan Larimer)، خالق ایاس، این پروژه را ترک کرد افراد بسیاری ایاس را شکست خورده نامیدند اما پس از اعلام خبر همکاری با گوگل کلود این پروتکل دوباره جانی تازه گرفت و اعتماد سرمایه‌گذاران تا حدودی بازگشت.

گوگل کلود به ایاس کمک می‌کند تا با نوآوری در محاسبات محرمانه و تجزیه و تحلیل داده‌ها، فناوری دفتر توزیع شده خود را مقیاس پذیرتر و شبکه خود را قابل اعتمادتر کند. در حقیقت هدف گوگل کلود کمک به ساخت برنامه‌هایی برای بازتعریف آینده بلاکچین و سیستم‌های مبتنی بر فضای ابری است که به ترکیب ماهیت شفاف بلاکچین با سرعت و امنیت تحقق می‌بخشد.

نوشته چه چیزی باعث رشد ایاس شده است؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا