اخبار ارز دیجیتال

کاردانو از پولکادات در میزان سرمایه استیک شده پیشی گرفت

کاردانو از پولکادات در میزان سرمایه استیک شده پیشی گرفت

میزان سرمایه استیک (قفل) شده بر بستر کاردانو (Cardano) به ۲۹ میلیارد دلار رسیده است و در این زمینه از پولکادات (Polkadot) پیشی گرفته است.

داده های جمع آوری شده توسط ابزار تجزیه و تحلیل کریپتودیفر (CryptoDiffer) نشان می‌دهند که کاردانو در رسیدن به معیارها و اهداف خود به خوبی پیش می‌رود. ارقام نشان می‌دهد که کاربران ۲۸.۹۵ میلیارد دلار بر روی پلتفرم کاردانو سرمایه گذاری کرده‌اند. میزان سرمایه قفل شده در پولکادات نیز به ۲۵.۴۳ میلیارد دلار رسیده است و بیش از یک سوم کل سرمایه‌های قفل شده در بازار رمزارزها متعلق به این دو ارز است.

میزان سرمایه قفل شده

میزان سرمایه قفل شده در ارزهای دیجیتال

آینده درخشان‌تر در انتظار استیکینگ

عرضه‌های اولیه (ICO) آمدند و رفتند و چندان ثبات نداشتند، دیفای اتریوم بسیار گران است و به نظر می‌رسد تب و تاب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) رو به زوال است. اما برخلاف آن‌ها احتمالاً فرایند استیکینگ در دنیای ارزهای دیجیتال، آینده درخشان‌تری را نیز در پیش دارد.

اثبات سهام (Proof of Stake) یک مکانیسم اجماع جایگزین برای اثبات کار (PoW) است که به جای استفاده از فرایند استخراج وابسته به انرژی برای نوشتن بلوک، از یک الگوریتم قطعی برای انتخاب گره‌ها بر اساس تعداد توکن‌های نگهداری شده استفاده می‌کند.

به کاربرانی که رمزهای خود را استیک (قفل) می‌کنند پاداش پرداخت می‌شود. به طور معمول، احتمال انتخاب متناسب با تعداد توکن های نگهداری شده است، به این معنی که هرچه تعداد توکن‌های قفل شده بیشتر باشد، شانس گره برای نوشتن بلوک و کسب پاداش بیشتر است.

بنابراین عمل استیک کردن توکن‌ها، روشی آسان برای کسب درآمد منفعل به حساب می‌آید. همچنین استیک با ایجاد تقاضا و خارج ساختن این توکن‌ها از عرضه در گردش، اکوسیستم را تقویت می‌کند و باعث رشد قیمتی آن رمزارز می‌شود.

استیک کردن در مقایسه با انجام معاملات و تأمین نقدینگی، راه مطمئن‌تری برای کسب درآمد است. چراکه در فرایند تامین نقدینگی، تغییر قیمت رمزارز در مقایسه با سرمایه سپرده گذاری شده در استخر نقدینگی، می‌تواند کاربران را در معرض ضرر ناگهانی قرار دهد.

نوشته کاردانو از پولکادات در میزان سرمایه استیک شده پیشی گرفت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا