اخبار ارز دیجیتال

کاهش قدرت فروشندگان ، توقف روند نزولی بیت کوین

توقف روند نزولی بیت کوین با کاهش قدرت فروشندگان

با توقف روند نزولی قیمت بیت کوین (Bitcoin) ، این رمزارز در حال حاضر پایین‌تر از مقاومت‌های ۳۲۴۰۰ و ۳۳۰۰۰ دلار در حال نوسان است. اتریوم نیز بالاتر از تراز ۱۲۷۵ دلار در حال نوسان است.

کاهش قیمت بیت کوین به زیر تراز ۳۱۲۰۰ دلار ادامه پیدا کرد، اما خریداران از نزول بیشتر قیمت جلوگیری کردند. قیمت بیت کوین از تراز ۳۰۸۰۰ دلار روند صعودی را در پیش گرفت و هم اکنون بالاتر از تراز ۳۱۶۷۰ دلار در نوسان است. هرچند، قیمت با ترازهای مقاومتی بسیاری روبرو است که اولین آنها در سطح ۳۲۴۰۰ و ۳۴۵۰۰ دلاری واقع شده است.

به طور مشابهی افت قیمت بزرگترین آلتکوین‌ها نیز روندی کاهش در پیش گرفته است. در این میان جفت ارز اتریوم / دلار با بهره‌مندی از حمایتی قدرتمند در تراز ۱۲۷۵ دلار در نزدیکی تراز ۱۳۰۰ دلاری در حال معامله است. توکن ریپل (XRP) نیز با مشکل روبرو است و اینطور به نظر می‌رسد که فروشنده‌ها در تلاش هستند یک شکست رو به پایین قابل توجه را در تراز ۰.۲۵۵ دلار، پدید آورند.

قیمت بیت کوین

بیت کوین با پیشنهادات خرید گسترده در نزدیکی تراز ۳۰۸۰۰ دلار مواجه شد و موفق شد با سرعت زیاد به ترازهای ۳۱۲۰۰ و ۳۱۵۰۰ دلاری حرکت کند. اولین مقاومت بالاتر از رنج قیمت کنونی در تراز ۳۲۴۰۰ دلار واقع شده است. یک شکست رو به بالای قابل توجه و ادامه حرکت صعودی به بالاتر از این تراز احتمالاً خواهد توانست شرایط را برای حرکت قیمت BTC به تراز ۳۳۰۰۰ دلار فراهم نماید. با این حال مقاومت اصلی همچنان در نزدیکی تراز ۳۳۵۰۰ دلار واقع شده است.

در طرف دیگر اگر بیت کوین حرکت نزولی را از ناحیه کنونی آغاز کند، در تراز ۳۱۲۰۰ دلار با اولین سطح حمایتی خود روبرو خواهد شد. پس از این تراز انتظار می‌رود که در سطوح ۳۰۸۰۰ و پس از آن در ناحیه ۳۰۰۰۰ دلار حمایتی خوبی از BTC به عمل آید.

قیمت اتریوم

به نظر می‌رسد که قیمت اتریوم بالاتر از تراز ۱۲۷۵ دلار در حال تثبیت شدن است. در صورتی که این رمزارز بخواهد حرکت صعودی را در پیش گیرد در نزدیکی سطوح ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ دلاری با مقاومت روبرو خواهد شد. اگر که یک شکست مقاومتی واضح به بالاتر از تراز ۱۳۵۰ دلار رخ دهد ممکن است سرمایه گذاران ریسک پذیر بار دیگر برای حرکت به سمت ترازهای ۱۴۰۰ و ۱۴۲۰ دلار تلاش کنند.

در سوی دیگر، اگر یک شکست رو به پایین به زیر تراز ۱۲۷۵ دلار رخ دهد احتمال حرکت نزولی بیشتر افزایش خواهد یافت. در چنین حالتی اولین ترازهای حمایتی در سطوح ۱۲۱۰ و ۱۲۰۰ دلار ظاهر خواهند شد.

نوشته کاهش قدرت فروشندگان ، توقف روند نزولی بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا