اخبار ارز دیجیتال

کاهش قیمت بیت کوین به کمترین میزان در ۱۱ هفته گذشته

کاهش قیمت بیت کوین به کمترین میزان در ۱۱ هفته گذشته

همزمان با کاهش قدرت حرکت بیت کوین (Bitcoin) قیمت این رمزارز به پایین‌ترین سطح خود از ماه فوریه تا کنون رسیده است و اینطور به نظر می‌رسد که خرس‌های بازار به تدریج در حال بیدار شدن از خواب زمستانی هستند.

در ساعات ابتدایی دوره معاملاتی روز یکشنبه و پیش از یک بازیابی نسبی، قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود در ۱۱ هفته گذشته، تراز ۴۶۷۰۰ دلار، رسید. آخرین باری که قیمت بیت کوین تا یک چنین ترازهایی افت کرد مربوط به اواخر ماه فوریه و دومین اصلاح عمده این رمزارز در رالی بزرگش مربوط می‌شود. در آن زمان یک بازیابی از ناحیه ۴۶۰۰۰ دلار توانست برای اولین بار و تنها طی ۲ هفته قیمت بیت کوین را به بالای تراز ۶۰ هزار دلار سوق دهد.

تشکیل دومین کف پایینی بیت کوین

این بار اتفاقات کمی متفاوت است چرا که ذهنیت نزولی به بازار دارایی‌های دیجیتال باز گشته است. پس از ثبت بالاترین رکورد قیمتی در تراز ۶۵ هزار دلار در ۱۴ آوریل سال جاری، بیت کوین یک اوج پایین‌تر (Lower High) تشکیل داد و اکنون نیز دومین کف پایین‌تر (Lower Low) را تشکیل داده است که می‌تواند بیانگر شکل گیری یک روند نزولی بسیار بزرگ باشد.

کریپتوفیبوناچی (CryptoFibonacci)، تحلیل‌گر رمزارز با نام مستعار، که نمودار هفتگی را زیر نظر گرفته است نیز پیشنهاد می‌دهد که احتمالاً خریداران قدرت پیشروی خود را از دست داده‌اند.

“چارت هفتگی بیت کوین چه چیزی را نشان می‌دهد؟ علائم هشدار دهنده یا کف سازی برای حرکت بعدی؟ اگر این چارت رو سر و ته می‌دیدید، می‌گفتید که به یک کف قیمتی رسیدیم؟”

به نظر می‌رسد روند جدید قیمت در نتیجه توییت ۱۳ می ایلان ماسک (Elon Musk) در خصوص مصرف انرژی بالای بیت کوین آغاز شده باشد. شاخص ترس و طمع بیت کوین به ۲۰ رسیده که نشان دهنده وحشت زیاد بازار بوده و به کمترین حد خود از ماه مارس ۲۰۲۰ تا کنون رسیده است.

در زمان نگارش این مطلب قیمت بیت کوین در تراز ۴۸۱۵۰ دلار در حال نوسات است و طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ درصد کاهش یافته است.

ارزش بازار بیت کوین ۱۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته است

مطابق همیشه حرکت نزولی بیت کوین، فروش گسترده دارایی‌های رمزارز و به خصوص بیت کوین را به دنبال داشته است به طوری که ۱۵۰ میلیارد دلار دارایی از بازار رمزارز خارج شده است.

ارزش کلی بازار در ۱۲ می از رکورد تاریخی خود در تراز ۲.۵ تریلیون دلار به ۲.۳ تریلیون دلار کاش یافته است. به طور کلی بازار همچنان در وضعیت خوبی به سر می‌برد اما اگر ذهنیت نزولی در میان سرمایه گذاران گسترش یابد روند ریزشی شدت خواهد گرفت.

با این حال باید گفت که تمام دارایی‌های رمزارز نیز در پایان هفته روندی نزولی را تجربه نکرده‌اند و در واقع برخی از آنها همچون کاردانو (ADA) و پالی گون (Polygon) موفق شده‌اند در همین بازه زمانی رکوردهای قیمتی جدیدی را از خود به جای بگذارند.

نوشته کاهش قیمت بیت کوین به کمترین میزان در ۱۱ هفته گذشته اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا