اخبار ارز دیجیتال

کاهش میزان فروش BTC توسط ماینرهای بیت کوین پس از سقوط اخیر

کاهش میزان فروش BTC توسط ماینرهای بیت کوین پس از سقوط اخیر

پس از افزایش قابل توجه فشار فروش در روز یکشنبه، قیمت بیت کوین (Bitcoin) طی هفت روز گذشته بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است. اما همزمان ماینرهای بیت کوین میزان فروش BTC خود را پس از سقوط اخیر قیمت آن کاهش داده‌اند.

همزمان با افزایش فشار فروش، ماینرهای بیت کوین نیز که برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ جریان خالص درآمدی مثبت را تجربه می‌کردند، فروش بیت کوین های خود را کاهش داده‌اند. با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط گلسنود (Glassnode)، پلتفرم تجزیه و تحلیل بازار، جریان درآمد مثبت استخراج کنندگان بیت کوین، روز جمعه برای اولین بار از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ تا کنون به ناحیه مثبت بازگشته است.

استخراج کنندگان BTC در نظر دارند درآمد خود را نگه دارند

تغییر جریان خالص درآمد استخراج کنندگان بیت کوین به ناحیه مثبت نشان دهنده آن است که استخراج کنندگان BTC قصد دارند بزرگترین رمزارز معتبر جهان را در کیف پول‌های خود نگهداری کنند. از ابتدای سال جاری، استخراج کنندگان بیت کوین به دلیل افزایش قیمت دارایی‌های دیجیتال، رمزارزهای خود را به مقدار زیادی فروخته‌اند.

اطلاعات منتشر شده گلسنود نشان می‌دهند که استخراج کنندگان بیت کوین طی هفته آخر ژانویه ۲۰۲۱ دارایی‌های خود را به میزان قابل توجهی تخلیه کرده‌اند. بیت کوین در اواسط فوریه با توجه به افزایش علاقه سازمان‌ها و موسسات مالی مهم در سراسر جهان، به بالاترین تراز قیمتی تمام دوران خود در ۵۸۰۰۰ دلار رسید.

علاقه روزافزون سازمان‌ها و موسسات مالی مهم سراسر جهان به بیت کوین

همانطور که قبلا گزارش شده بود، شرکت خودرو سازی تسلا (Tesla) به تازگی سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین را اعلام کرده و شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) نیز طی یک ماه گذشته یک میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است.

قیمت این رمزارز پیشرو طی آخرین هفته ماه فوریه و در میان فشار فروش گسترده از سوی مشتریان خرد و افزایش معاملات ناشناس بیت کوین سقوط کرد. چین یک نیروی غالب در صنعت استخراج رمزارزها به حساب می‌آید.

استخراج کنندگان مستقر در این کشور بیش از ۵۰ درصد از نرخ هش جهانی را تشکیل می‌دهند. با وجود برخی چالش‌های نظارتی و موانع مرتبط با انرژی مصرفی، تجارت استخراج بیت کوین در این کشور آسیایی همچنان رونق دارد. بر اساس گزارش‌های اخیر، استخراج کنندگان بیت کوین چینی تصمیم گرفته‌اند به جای فروش دارایی‌های خود در هنگام سقوط قیمت، میزان آنها را افزایش داده و بیت کوین ها را نزد خویش نگهداری کنند.

نوشته کاهش میزان فروش BTC توسط ماینرهای بیت کوین پس از سقوط اخیر اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا