کاهش هزینه های تراکنش شبکه بیت کوین به لطف سگویت

0
26

به لطف سگویت و سامندهی پرداخت، میانگین هزینه تراکنش شبکه بیت کوین در حال حاضر به $ ۰.۵۰ کاهش یافته است. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷، متوسط هزینه تراکنش‌ها ۲۰ دلار بود، در حالی‌که تقاضا در آن زمان تقریباً مشابه با الان بود.

به‌نظر میرسد سگویت درحال کارکردن است. با نگاهی به شبکه بیت‌کوین، پر واضح است که هزینه‌های تراکنش این شبکه به مراتب ارزان‌تر از سال ۲۰۱۷ است.

کاهش هزینه های تراکنش شبکه بیت کوین به لطف سگویت

میزان معاملات در شبکه از منظر تعداد راکنش قابل مقایسه با همان اندازه‌ای است که در دسامبر ۲۰۱۷ انجام شده است، اما هزینه تراکنش‌ها به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است. صرافی ها نیز معاملات خود را ضمن با ساماندهی مدیریت کرده‌اند که این مدیریت به کاهش هزینه تراکنش‌ها کمک کرده است.

سگویت (SegWit) راه‌حلی است که در آن محدودیت اندازه بلاک با از بین بردن اطلاعات امضا از تراکنش‌های بیت‌کوین افزایش می‌یابد. هنگامی‌که قسمت‌های معینی از تراکنش حذف می‌شود، فضا یا ظرفیتی برای اضافه کردن تراکنش‌های بیشتر به زنجیره، آزاد می‌شود.

از آنجا که هزینه تراکنش ها بر حسب میزان حجم فایل ارسالی به شبکه تعیین میشود، لذا با حذف امضاها و کاهش حجم فایل هر تراکنش، میزان کارمزد تراکنش نیز کاهش می یابد.

اگرچه توان عملیاتی بیت‌کوین نسبتاً پایین است، کاهش هزینه‌ها یک نشانه مثبت از این است که مقیاس‌پذیری رمزارز پیشرو اگرچه به کندی اما درحال بهبود است تا بدین ترتیب پاسخگوی تقاضاها باشد. ما شاهد آنیم که مقیاس پذیری بیت‌کوین درحال پیشرفت است و این موضوع خوشایند کلاهبرداران نیست.

بااین حال، بیت کوین هنوز هم با آزمایش نهایی خود مواجه است. این که آیا درصورت عبور از رکورد قیمتی خود و فراگیرشدن همه جانبه میتواند پاسخگوی تمام تقاضاها باشد یا خیر.

فراگیرشدن همه جانبه علیرغم جستجوی عبارت بیت‌کوین در هفته گذشته که به‌طور چشمگیری افزایش یافت هنوز بخشی از آن چیزی است که در سال ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم و همانطورکه ایکس بلاکچین دو روز پیش گزارش داده است، جستجوهای مربوط به بیت‌کوین در گوگل در هفته گذشته ۳۳% افزایش یافته است.

کاهش هزینه‌ها نیز نشانه آشکاری مبنی بر پذیرفته شدن سگویت و برداشته شدن حباب است. اگرچه در سال‌های اولیه ارائه این راه‌حل، بکارگیری آن به کندی انجام میشد، اما اکنون اکثر معاملات تایید شده بیتکوین از نوع سگویت هستند.

کاهش هزینه های تراکنش شبکه بیت کوین به لطف سگویت

داده‌ها نشان میدهد که پذیرش سگویت از ابتدای سال با ثبت یک رکورد آغاز شد. همانطورکه استفاده از سگویت همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، می‌توانیم کاهش هزینه‌ها را نسبت به تقاضاها ببینیم.

درحال حاضر مشخص نیست که آیا رویداد نصف شدن پاداش ماینرها یا همان هاوینگ پیش رو تاثیری در هزینه معاملات بیت‌کوین خواهد داشت یا خیر. اگرچه خود ماینرها نمیتوانند هزینه‌های بازار را به‌صورت یک جانبه تعیین کنند، اما افزایش تقاضا بعد از رویداد هاوینگ ممکن است باعث فشار بیشتر بر شبکه شود. نیازی به گفتن نیست که بیت‌کوین طی ماه‌های آینده مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

شما همچنین میتوانید با مطالعه مقاله محاسبه متوسط هزینه تراکنش بیتکوین و بیتکوین‌کش اطلاعات بیشتری پیرامون این موضوع بدست آورید.

منبع: beincrypto

🗓

نوشته کاهش هزینه های تراکنش شبکه بیت کوین به لطف سگویت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید