اخبار ارز دیجیتال

کاهش ۸۵۰ دلاری قیمت بیت کوین ؛ باید منتظر افت بیشتر در کوتاه مدت باشیم

افزایش شاخص دلار منجر به افت ناگهانی قیمت بیت کوین شد به طوریکه قیمت بزرگترین ارز دیجیتال جهان، تا این لحظه در حدود ۵٪ کاهش یافته است.

نمودارها امروز افت ۵ درصدی بیت کوین را نشان میدهند. امروز در حالی بیت کوین به محدوده ۱۱۰۰۰ دلار سقوط کرد که به نظر میرسد دلار دوباره جان تازه‌ای گرفته و قدرت آن رو به افزایش است.

داده‌های به دست آمده نشان میدهند که ارزش جفت ارز BTC/USD دلار ساعاتی قبل و در کمتر از ۲۴ ساعت، ۸۵۰ دلار کاهش یافته است. این حرکت به دنبال آخرین صعود کوتاه بیت کوین به بالای سطح مقاومت ۱۲۰۰۰ دلار اتفاق افتاد؛ سطحی که با وجود تلاش های متعدد در سال جاری، تاکنون نتوانسته است آن را حفظ کند.

کاهش 850 دلاری قیمت بیت کوین ؛ باید منتظر افت بیشتر در کوتاه مدت باشیم

همراه با بازگشت بیت کوین به محدوده ۱۱۱۰۰ دلار، شاخص دلار روز خوبی را پشت سر گذاشته است. گفتنی است شاخص دلار طی ماه‌های اخیر با بیت کوین همبستگی معکوس زیادی نشان داده است.

همچنین این شاخص پس از رسیدن به پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۸، به شدت در حال افزایش است که همین امر بیت کوین و طلا را تحت فشار قرار میدهد. این در حالی است که امروز بیت کوین شاهد افت قیمت ۵ درصدی بوده و طلا نیز با یک افت ۰.۶ درصدی مواجه شده و به قیمت ۱۹۵۷ دلار در هر اونس رسید.

مایکل وان دو پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیل‌گر کوین تلگراف، با توجه به رویدادهای اخیر بازار، در مورد احتمال اصلاح قیمت بیشتر بازار ارزهای دیجیتال هشدار داد. وی در پستی در توئیتر به دنبال کنندگان خود گفت:

“به همین دلیل است که در روند صعودی بازار سود میکنید. در اینجا شاهد کاهش چشم گیر قیمت بیت کوین هستیم چون بیت کوین نمیتواند محدوده ۱۱۶۰۰ دلار را حفظ کند.”

وی همچنین افزود:

” این هنوز هم میتواند خوب باشد اما باید منتظر افت بیشتر در کوتاه مدت باشیم، البته در سراسر بازار “

شایان ذکر است در زمان نوشتن این خبر، جفت ارز BTC/USD با کمی بهبود به سمت ۱۱۲۵۰ دلار بازگشت داشته است و سعی دارد کانال معاملاتی طولانی مدت خود در ۱۱۰۰۰ دلار را به عنوان یک سطح حمایتی پس بگیرد.

منبع: cointelegraph

نوشته کاهش ۸۵۰ دلاری قیمت بیت کوین ؛ باید منتظر افت بیشتر در کوتاه مدت باشیم اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا