اخبار ارز دیجیتال

کیف پول یوان دیجیتال آماده شد

دیروز تصویری از یک کیف پول آنلاین که در آزمایش یوان دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) استفاده شده بود، منتشر شد. این کیف پول دیجیتال به بانک کشاورزی چین، یکی از چهار بانک دولتی بزرگ چین ،و همچنین به DCEP (ارز دیجیتال / پرداخت الکترونیکی)، که گفته میشود در آزمایش یوان دیجیتالی نقش دارند، ارجاع داده میشود.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که این اپلیکیشن فقط در چهار بخش شنژن، ژیونگ، چنگدو و سوژو که در لیست سفید قرار دارند در دسترس مشتریان است.

این اپلیکیشن شامل امکان انجام پرداخت‌های خرده فروشی با اسکن بارکد، ارسال پول، درخواست پرداخت و تاچ تلفن برای پرداخت های p2p میشود.

کیف پول یوان دیجیتال آماده شد

از نظر مدیریت کیف پول، کاربران میتوانند منابع مالی خود را با لینک کردن به سایر حسابهایشان و بررسی تمامی تراکنش‌ها، مدیریت کنند.

نزدیک به چهار ماه است که از نخستین باری که خبرهایی مبنی بر آغاز آزمایشی پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین منتشر شد، میگذرد.

در آن زمان اظهار شد که برنامه آزمایشی با همکاری چهار بانک بزرگ دولتی، سه شرکت مخابراتی و هواوی انجام میشود. همچنین انتظار میرفت که پیامرسان ویچت به عنوان یکی از ارائه دهندگان کیف پول دیجیتال نیز مشارکت داشته باشد.

دو ماه پیش، گزارشی دیگر منتشر شد که ۲۲ شرکت درگیر در این پروژه را شامل میشد، از جمله هشت شرکت قبلی که گفته شد و مجموعه تنسنت. عجیب اینکه، این لیست شامل علی‌پی (AliPay)، بزرگترین شرکت پرداخت دیجیتال فعلی نیست. در حالیکه علی‌پی حق ثبت اختراعات بیشماری مربوط به ارز دیجیتال بانک مرکزی را در اختیار دارد.

اخیراً اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه آزمایش ارز دیجیتال بطور کامل تکمیل شده است و همه آنچه که باقی مانده است تغییر در قانونگذاری لازم برای پیشبرد ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

در همین حال، فقط هفته گذشته، یائو کیان، مدیر کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین (CSRC)، طی انتشار مقاله‌ای بیان داشت که در سطح خرده فروشی، باید در توزیع ارزهای دیجیتالی رقابت وجود داشته باشد.

با وجود بحران کووید۱۹، کشورهای دیگر نیز به بررسی جدی بکارگیری ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی ادامه میدهند.

منبع: ledgerinsights

🗓

نوشته کیف پول یوان دیجیتال آماده شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا