اخبار ارز دیجیتال

گروه جدیدی از آلتکوین ها در شرف تسخیر توجه بازار

زیرمجموعه کمتر شناخته شده از آلتکوین‌ها در آستانه تسخیر توجه بازار

تایلر سووپ (Tyler Swope)، تحلیلگر و اینفلوئنسر بازار رمزارزها می‌گوید که او معتقد است که یک زیرمجموعه جدید بازار رمزارزها در شرف تسخیر توجه بازار است.

سووپ به ۲۳۶۰۰۰ دنبال کننده یوتوب خود می‌گوید که پس از گروه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرمثلی (NFT) در زمستان و بهار امسال، گروه بعدی آلتکوین‌ها که قرار است توجه بازار را به خود جلب کند، پروژه‌های سازماندهی خودمختار غیرمتمرکز (decentralized autonomous organization)، یا به اختصار دائو (DAO) هستند.

دائوها به گونه‌ای کار می‌کنند که بروزرسانی‌های پروتکل به وسیله رای گیری و تصمیم گیری دارندگان توکن‌ها صورت می‌گیرد.

سووپ اشاره می‌کند که ارزش کل سرمایه قفل شده (TVL) در دائوها تا حدود ۹ ماه پیش تقریبا ۵۵ میلیون دلار بوده و اکنون حدود ۱۸۰۰ درصد رشد کرده است.

“از اوت گذشته، ارزش کل سرمایه قفل شده در دائوها کمی بیش از ۵۵ میلیون دلار بود. در طی این ۹ ماه این عدد در حال رشد بوده است و در حال حاضر چیزی در حدود ۱ میلیارد دلار می‌باشد.”

به عقیده سووپ، به علت رشد زیادی که در بازار دیفای مشاهده کردیم، آلتکوین‌های دائو نیز مستعد انفجار قیمتی در آینده نزدیک هستند، چرا که این دو زیرمجموعه بازار همبستگی خوبی باهم دارند.

دو پروژه زیرمجموعه دائو

سووپ می‌گوید یکی از پروژه‌های دائو مورد علاقه وی، جمع آوری کننده دامنه خاص به نام هبیتات (HBT) است. این پروتکل با جمع آوری معاملات خارج از زنجیره، هزینه‌ها و کارمزدهای بلاکچین اتریوم (Ethereum) را کاهش می‌دهد.

به گفته این تحلیلگر، مزیت اصلی هبیتات نسبت به سایر پروتکل‌های جمع آوری کننده این است که در این پروژه بیش از ۹۰ درصد هزینه‌ها کاهش داده می‌شود و بعلاوه، سرعت معاملات به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد.

سووپ همچنین با اشاره به پلتفرم ایجاد و نگهداری دائو به نام آراگون (Aragon) با نماد (ANT)، آن را به عنوان یکی از محبوب ترین پروژه‌های زیر بخش دائو توصیف می‌کند.

نوشته گروه جدیدی از آلتکوین ها در شرف تسخیر توجه بازار اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا