اخبار ارز دیجیتال

گری اسکیل بازار را بلعید! خرید ۱۲۰۰۰ بیت کوین در ۲۴ ساعت

خرید ۱۲۰۰۰ بیت کوین توسط گری اسکیل در یک روز

گری اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) با خرید ۱۲۰۰۰ بیت کوین در عرض یک روز، باعث خروج ۱۶۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌ها شد.

مراقب باشید که دیر به مهمانی بیت کوین نرسید! اگر در انتظار شکست خطوط حمایت و مقاومت هستید، باید در نظر داشته باشید که سازمان‌های بزرگ هم اکنون در حال انجام خریدهای بزرگ خود هستند. سه شنبه، ۲۲ دسامبر، گزارش شده است که گری اسکیل میزان ۱۲۳۱۹ بیت کوین را تنها در یک روز خریداری کرده است. این مقدار خیلی بیشتر از تمام بیت کوینی است که تمامی سازمان‎‌ها در یک هفته گذشته خریداری کرده‌اند. کوین روک (Kevin Rook) در توییت خود نوشت:

“این خبر بدی برای طرفداران بیت کوین است. در حالی که در یک هفته گذشته میزان ۱۱۵۱۲ بیت کوین توسط تمامی سازمان‌ها خریداری شده است، اما گری اسکیل در عرض یک روز ۱۲۳۱۹ بیت کوین را وارد صندوق سرمایه گذاری GBTC خود کرده است.”

جدیدتری تحولات ۴۸ ساعت گذشته بازار بیت کوین به دو خبر بزرگ باز می‌گردد – خرید نزدیک به ۳۰ هزار BTC به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار توسط شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و شرکت اسکای بریج کاپیتال (SkyBridge Capital) که خبر راه اندازی صندوق بیت کوین خود را منتشر کرد.

گری اسکیل در طول سال ۲۰۲۰ مشغول خرید بوده است. تنها در سال جاری و تا به امروز، دارایی‌های بیت کوین گری اسکیل بیش از ۶۶ درصد افزایش یافته است. بر اساس داده‌های وب‌سایت Bybt.com ، کل دارایی‌های شرکت گری اسکیل با سرمایه‌ای معادل ۵۷۲ هزار دلار تحت مدیریت GBTC به ۱۳.۷ میلیارد دلار افزایش یافته است.

از سوی دیگر، در حالی که عرضه بیت کوین سریعتر از حد انتظار در حال رشد است، صرافی‌ها گردش موفقیت ﺁمیز بیت کوین (BTC) را شاهد بوده‌اند. این یک سیگنال صعودی است، چرا که بیشتر تحلیل گران بر این باورند که خریدهای این سازمان‌ها به صورت سرمایه منجمد خواهد بود. عرضه پایین‌تر و تقاضای رو به افزایش BTC می‌تواند باعث رشد بیشتر قیمت شود. روز سه شنبه، جریان خالص خروجی از صرافی‌ها بیش از ۱۶۰۰۰ بیت کوین بوده است.

علاوه بر این، اگر فکر می‌کنید که بیت کوین به سطح اشباع خودش رسیده است، باید بگوییم که احتمالاً این تازه آغاز راه است. بر توجه به روند تاریخی این ارز، قیمت BTC تا سپتامبر ۲۰۲۱ به تراز جدیدی خواهد رسید. همچنین دن هلد (Dan Held) در توییتر خود اعلام کرد که:

“قیمت بیت کوین در حال رشد است. این روند صعودی ممکن است تا سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.”

مایکل سیلور (Michael Saylor) از هر شرکت بزرگی میخواهد تراز خود را از USD به BTC تغییر دهند

مایکل سیلور، مدیر عامل مایکرواستراتژی، در مصاحبه‌ای که روز سه شنبه توسط فاکس نیوز منتشر شد، بیان کرد که بیت کوین ارزشی ۱۰۰ برابری نسبت به بزرگترین شرکت‌های فناوری پیدا خواهد کرد. او تاکید کرد که شرکت‌های بزرگ بهتر است ذخایر ارزی خود را از دلار به بیت کوین تغییر دهند. سیلور همچنین در ادامه اضافه کرد که BTC می‌تواند سرمایه گذاری در دارایی‌هایی مانند طلا را بی ارزش کند و از اعتبار بیاندازد. سیلور در توییت خود نوشت:

“BTC یک دارایی امن در سطح سازمانی و راه حلی برای ذخیره‌سازی ارزش است. همه سازمان‌ها با این سختی مواجه هستند. BTC اولین شبکه ارز دیجیتال است. شرکت‌ها باید USD موجود در ترازنامه‌های خود را به BTC تبدیل کنند تا ارزش سهام خود را به حداکثر برسانند.”

روز یکشنبه، ۲۰ دسامبر، پس از ﺁن که ایلان ماسک (Elon Musk)، رئیس تسلا، نسبت به سرمایه گذاری بزرگ شرکت مایکرواستراتژی در بیت کوین ابراز علاقه کرد، سیلور ابراز علاقه کرد تا طرح خود در مورد این که چگونه شرکت‌ها می‌توانند ذخایر ارزی خود را به BTC تغییر دهند، به اشتراک بگذارد.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین بالاتر از تراز ۲۳۴۷۱ دلار با گردش ۴۳۶ میلیارد دلار در بازار خرید و فروش می‌شود.

نوشته گری اسکیل بازار را بلعید! خرید ۱۲۰۰۰ بیت کوین در ۲۴ ساعت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا