اخبار ارز دیجیتال

گری اسکیل به زودی از بزرگترین صندوق ETF کالای دنیا پیشی خواهد گرفت

گری اسکیل به زودی بزرگترین صندوق ETF کالا را پشت سر خواهد گذاشت!

ارزش دارایی های تحت مدیریت صندوق گری اسکیل (Grayscale)، با عبور از مرز ۵۰ میلیارد دلار، همچنان در حال افزایش است. بر این اساس دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق هم اکنون با دومین صندوق قابل معامله (ETF) کالا، برابری می‌کند.

رشد دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل

حجم دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) صندوق مدیریت دارایی شناخته شده گری اسکیل به تازگی و برای اولین بار از مرز ۵۰ میلیارد دلار گذشته است. دارایی‌های تحت مدیریت گری اسکیل بیش از هر زمان دیگری به سطح ۵۷ میلیارد دلار، معادل سرمایه تحت مدیریت بزرگترین ETF دنیا، نزدیک شده است. بر همین اساس گری اسکیل با ارسال توییتی رسیدن به این رکورد جدید و تاریخی را جشن گرفته است.

این شرکت به دنبال آن است تا هر زمان که قوانین مرتبط با حوزه رمزارز اجازه تأسیس ETF در خاک آمریکا را دادند، خود را به عنوان یک صندوق قابل معامله معرفی نماید. اگر که مجوز تأسیس صندوق‌های قابل معامله رمزارز تا کنون صادر شده بود، هم اکنون گری اسکیل پس از صندوق گلد شیرز (Gold Shares) جایگاه دومین ETF کالایی را در اختیار داشت. GLD یک صندوق قابل معامله با پشتوانه ذخایر طلای فیزیکی است که در بازارهای سهامی آمریکا، مکزیک، سنگاپور، ژاپن و هنگ کنگ لیست شده است.

جریان خروج سرمایه از طلا و ورود سرمایه به بیت کوین (Bitcoin)

جریان خروج سرمایه از طلا و ورود سرمایه به بیت کوین

مایکل ساننشین (Michael Sonnenshein)، مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale)، در توییت ارسالی خود گفته است که باور دارد صندوق بیت کوین گری اسکیل (GBTC)، تنها طی چند ماه از نظر ارزش بازار، از صندوق GLD پیشی خواهد گرفت.

صندوق رمزارز گری اسکیل این امکان را برای سرمایه گذاران نهادی و سازمانی فراهم کرده است تا به بازار ارزهای دیجیتال وارد شوند و هم اکنون در حدود ۶۶۰۰۰۰ BTC یا به عبارت دیگر ۳.۵ درصد از ۱۸.۶۸ بیت کوین در گردش را در اختیار دارد. در این میان حدود ۶۵۵۰۰۰ BTC در صندوق بیت کوین تراست گری اسکیل نگهداری می‌شود.

اما گری اسکیل تنها با بیت کوین سر و کار ندارد چرا که در حدود ۲۰ درصد از دارایی‌های تحت مدیریت خود را به خرید رمزارزهایی همچون اتریوم (۷.۴ میلیارد دلار)، لایت کوین (۴۰۵ میلیون دلار)، اتریوم کلاسیک (۲۶۷ میلیون دلار) و بیت کوین کش (۲۳۴ میلیون دلار) اختصاص داده است. گری اسکیل در ماه گذشته ۵ صندوق تراست دیگر را برای آلتکوین‌های مانا (۱۸.۶ میلیون دلار)، لایو پیر (۱۳ میلیون)، فایل کوین (۷.۷ میلیون)، بیسک اتنشن توکن (۴.۸ میلیون) و چین لینک (۴.۵ میلیون) نیز ایجاد کرده است.

این شرکت در همین لحظه نیز با اختلاف زیاد، بزرگترین صندوق مدیریت دارایی‌های دیجیتال در آمریکا محسوب می‌شود. این در حالیست که پانترا (Pantera)، دومین صندوق مدیریت دارایی بزرگ، تنها ۴.۳ میلیارد دلار یا کمتر از یک دهم دارایی‌های تحت مدیریت گری اسکیل را در اختیار دارد.

دیروز این صندوق اعلام کرد که در نظر دارد با همکاری مجله تایم (Time Magazine) یک سری ویدیویی آموزش رمزارز را تولید نماید. این مجله همچنین موافقت خود را برای دریافت هزینه این همکاری در قالب بیت کوین و نگهداری آن در لیست دارایی‌هایش، اعلام کرده است.

نوشته گری اسکیل به زودی از بزرگترین صندوق ETF کالای دنیا پیشی خواهد گرفت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا