گزارش: ایرانیان آماده پذیرش و استفاده از بیت کوین هستند !

0
42

این روزها به دنبال رکود اقتصادی و همه گیری ویروس کرونا، سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال و استفاده از بیت کوین به یکی از گزینه‌های جدی برای ایرانیان تبدیل شده است.

کوین دسک اخیرا با یک تریدر ایرانی فعال و طرفدار بیت کوین مصاحبه‌ای انجام داده است. زهرا امینی در ایران عادت دارد به سوالات پیرامون رمزارزها پاسخ دهد. چندی پیش مرد ۷۰ ساله‌ای از او خواست که مسائل مربوط رمزارزها را توضیح دهد، زیرا دیگر به ریال اعتماد نداشت. در این زمان بود که امینی احساس کرد چیزی تغییر کرده است. امینی اظهار داشت:

“اگر افراد سالخورده به دنبال ذخیره دارایی خود در هر نوع دارایی بجز ریال ملی هستند، تنها به این دلیل است که دیگر به آن اعتماد ندارند. افراد بیشتر و بیشتری به دنبال گزینه‌های جایگزین می‌گردند.”

در ایران رمزارزها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می‌گیرند، چراکه رکود اقتصادی ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی را به وجود آورده است. دولت ایران استخراج بیت کوین را به رسمیت شناخته و مقرراتی را برای محدود کردن آن تنظیم کرده است. بانک مرکزی ایران نیز به دنبال ایجاد رمزارز ملی (CBDC)‌ خود است.

تحریم‌های آمریکا

پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در ماه می سال ۲۰۱۸ و بازگرداندن تحریم‌های اقتصادی، ایران رکود اقتصادی بیشتری را تجربه کرد. واحد پول ملی ایران، ریال، نیز تا حد زیادی ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است.

بیت کوین در ایران

ارتقاء جایگاه بیت کوین در ایران

اگرچه بیت کوین می‌تواند در موارد خاص به ایرانیان کمک کند تا تحریم‌های ایالات متحده را دور بزنند، اما اکنون به عنوان یک نجات دهنده در برابر تورم لقب گرفته است. برخی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای پرداخت شهریه خود از بیت کوین استفاده می‌کنند و یک فروشگاه رفاه در سنندج، مرکز استان کردستان، اکنون رمزارزها را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می‌کند.

طبق داده‌های ارائه شده توسط صرافی بیت کوین ایرانی اکسیر، این پلتفرم طی سه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش کاربران داشته است.

این پلتفرم که در فوریه سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده است، اکنون به بیش از ۶۳۰۰۰ کاربر خدمت رسانی می‌کند. گزارش جدید چینالیسیس (Chainalysis) از جغرافیای دنیای رمزارزها، نشان داد که ایران جایگاه دومین کشور دارای بالاترین میزان پذیرش رمزارزها را به خود اختصاص داده است. همچنین بر اساس این گزارش، در رتبه بندی جهانی پذیرش ارز دیجیتال ایران مقام ۵۲ را در اختیار دارد.

از نظر امینی “بیت کوین استفاده‌های فراوانی دارد و افراد بیشتری به سوی این فناوری می‌آیند، زیرا گزینه دیگری در دسترس ندارند.”

نوشته گزارش: ایرانیان آماده پذیرش و استفاده از بیت کوین هستند ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید