اخبار ارز دیجیتال

گزارش: تحقیقات نهادهای نظارتی از صرافی بایننس مدت ها ادامه خواهد داشت

تحقیقات نهادهای نظارتی از صرافی بایننس

تحقیقات نهادهای نظارتی ایالات متحده آمریکا در خصوص صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance) پیش از رسیدن به یک جمع بندی نهایی می‌تواند سال‌ها به طور بیانجامد.

روز جمعه، خبرگزاری بلومبرگ (Bloomberg) با انتشار گزارشی باعث شد تا لرزه بر دنیای کریپتو بیافتد. این خبرگزاری گزارش داده است که نهادهای مبارزه با جریان پولشویی و فرار مالیاتی فعالیت‌های صرافی ارز دیجیتال بایننس را زیر نظر گرفته‌اند و تحقیقات خود در این خصوص را آغاز کرده‌اند.

دادستان‌های واحد بانکی وزارت دادگستری و بازرسان دفتر دادستانی ایالات متحده در سیاتل در این تحقیقات مشارکت دارند. علاوه بر این، یک منبع آگاه در خصوص این تحقیقات فاش ساخته است که سرویس درآمد داخلی (IRS) نیز نحوه عملکرد کارکنان و کارمندان بایننس را زیر نظر گرفته است.

اما چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس، در واکنش به گزارش بلومبرگ به ۲.۲ میلیون دنبال کننده خود در توییتر گفته است که این گزارش در واقع چگونگی همکاری صرافی‌های بین المللی رمزارز با نهادهای نظارتی جهت پایان دادن یا جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی را تشریح کرده است.

“عنوان این خبر بد انتخاب شده است. اما خود مقاله نوشته شده خیلی هم بد نیست (اما چه کسی مقاله را می‌خواند؟). این مقاله توضیح می‌دهد که بایننس چگونه با سازمان‌های اجرای قانون همکاری می‌کند تا بازیگران بد را حذف کند، اما آنها به نوعی این همکاری را بد جلوه داده‌اند … به هر صورت. برگردیم به کار خودمان.”

در همین حال جس وستبروک (Jesse Westbrook)، گزارشگر بلومبرگ، گفته است که این تحقیقات پیچیده هستند و ماه‌ها در حال انجام بوده‌اند.

“هنگامی که بحث در خصوص تحقیقات جنایی است، بسیار دشوار است که آن را با یک پیگرد قانونی که یک از سوی نهادهای مدنی همچون کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) انجام می‌گیرد مقایسه کرد…

بنابراین می‌توان حدس زد که این تحقیقات برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها به طول خواهند انجامید. بنابراین یک چنین تحقیقاتی اینطور نیستند که بلافاصله پس از آغازشان شاهد انتشار نتایج باشیم. این تحقیقات برای مدتی طولانی ادامه خواهند داشت.”

نوشته گزارش: تحقیقات نهادهای نظارتی از صرافی بایننس مدت ها ادامه خواهد داشت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا