اخبار ارز دیجیتال

گزارش مالی کنان از کاهش ۹۰ درصدی زیان خالص این شرکت حکایت دارد

گزارش مالی کنان (Canaan)، یکی از بزرگترین تولید کنندگان ریگ‌های استخراج بیت کوین، که روز دوشنبه ۳۱ آگوست منتشر شد از کاهش ۹۰ درصدی زیان خالص این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ حکایت دارد.

کنان در گزارش مالی خود درآمد حسابرسی نشده مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. آمار و ارقام منتشر شده در مقایسه با ارقام سال گذشته، نشان می‌دهند که حاشیه ناخالص فروش افزایش چشمگیری داشته که همین امر منجر به کاهش ۹۰ درصدی زیان خالص شده است.

اگرچه سود ناخالص کنان نسبت به سال گذشته و همچنین نسبت به سه ماهه اول سال جاری افزایش داشته، اما این شرکت هنوز زیان ده است. البته شایان ذکر است که این ضرر خالص طی دوازده ماه گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

میزان توان محاسباتی فروخته شده در قالب پردازشگرهای مدارهای مجتمع با کاربرد خاص یا اسیک (ASIC) این شرکت ۲.۶ میلیون تراهش بر ثانیه است. این رقم نسبت به سه ماهه اول سال جاری تقریباً ۲۰۰ درصد رشد را نشان می‌دهد، اما نسبت به همین دوره زمانی در سال ۲۰۱۹ نشان دهنده ۱۸.۲ درصد کاهش است.

درآمد شرکت کنان در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نیز ۱۶۰ درصد افزایش داشته است، این در حالی است که درآمد این شرکت نسبت مدت مشابه سال گذشته به میزان یک چهارم کاهش یافته و به ۱۷۸.۱ میلیون رنمینبی (معادل ۲۵.۲ میلیون دلار) رسیده است. با این حال، سود ناخالص کنان با مقدار ۴۳.۳ میلیون رنمینبی (معادل ۶.۱ میلیون دلار) نسبت به سال گذشته بیش از ۳۰۰ درصد و نسبت به سه ماهه اول سال جاری بیش از ۱۷۰۰ درصد رشد داشته است.

این با افزایش قابل توجه تقریباً ۲۵ درصدی حاشیه سود ناخالص در سه ماهه دوم همراه بود. برای مقایسه، حاشیه سود ناخالص در سه ماهه قبلی ۳.۵ درصد و برای همین دوره زمانی در سال گذشته ۴.۵ درصد بوده است.

نتیجه این مقایسه، نمایش دهنده زیان خالص گزارش شده‌ای معادل با ۱۶.۸ میلیون رنمینبی (معادل ۲.۴ میلیون دلار) است. این رقم ۵۰ درصد کمتر از زیان خالص گزارش شده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ و بیش از ۹۰ درصد کمتر از ۲۶۳.۱ میلیون رنمینبی گزارش شده در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ است.

شایان ذکر است شرکت کنان، اولین تولید کننده دستگاه‌های استخراج بیت کوین است که عرضه عمومی اولیه سهام (IPO) را با موفقیت در نوامبر ۲۰۱۹ برگزار کرد که البته تنها توانست کمتر از ۲۵ درصد از ۴۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی شده را جذب کند.

از آن زمان، قیمت سهام این شرکت حدود ۷۵ درصد سقوط کرده است. ارزش سهام کنان در حال حاضر فقط ۲.۱۹ دلار است که در مقایسه با قیمت اولیه فروش ۹ دلاری آن افتی ۷۶ درصدی را نمایش می‌دهد.

منبع: Cointelegraph

نوشته گزارش مالی کنان از کاهش ۹۰ درصدی زیان خالص این شرکت حکایت دارد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا