اخبار ارز دیجیتال

گزارش: چین شاید به سراغ محدودکردن استیبل کوین‌ها هم برود!

یکی از مقامات برجسته بانک مرکزی چین ضمن هشدار در ارتباط با ارزهای دیجیتالی که ارزششان به یک دارایی دیگر وابسته است، عنوان کرده است که استیبل کوین‌ها خطراتی را برای سیستم پولی و پرداختی جهان در پی دارند.

به گزارش دیلی هودل، و بر اساس گزارشی که وب‌سایت سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است، فان ییفی (Fan Yifei)، معاون رئیس بانک مرکزی چین، گفته است که اقداماتی در خصوص مهار خطرات و چالش‌های ناشی از ارزهای دیجیتال باثبات بین‌المللی که به‌صورت خصوصی منتشر شده‌اند، انجام گرفته است.

فان ییفی در این رابطه گفته است:

برخی از تشکیلات تجاری که به‌اصطلاح استیبل کوین نامیده می‌شوند و به‌طور خاص استیبل کوین‌های جهانی، ممکن است خطرات و چالش‌هایی را برای سیستم پولی بین‌المللی و همچنین سیستم‌های تسویه و پرداخت و… به وجود آورند. همچنان کاملاً نگران این موضوع هستیم و اقداماتی هم در این زمینه انجام داده‌ایم.

در گزارش وب‌سایت سی‌ان‌بی‌سی همچنین آمده است که معاون رئیس بانک مرکزی چین، ارزهای دیجیتال را ابزارهای مالی پرخطری می‌داند که می‌توانند امنیت مالی و در سطح وسیع‌تر امنیت جامعه را به خطر بیندازد.

او گفته است:

این ارزهای دیجیتال خود به ابزارهایی برای سرمایه‌گذاری‌های پرخطر تبدیل شده‌اند. آنها پتانسیل این را دارند که امنیت مالی و ثبات اجتماعی را به خطر بیندازند.

ییفی در حالی این موضوعات را مطرح می‌کند که در ماه‌های اخیر دولت چین پیوسته فعالیت‌های مرتبط با استخراج بیت کوین در این کشور را سرکوب کرده و همچنین محدودیت‌هایی را بر کسب‌وکارهای مرتبط با خرید و فروش ارزهای دیجیتال اعمال کرده است. تلاش‌های چین برای ترویج یوان دیجیتال، ارز دیجیتال ملی این کشور، در حال گسترده‌تر شدن است.

سالی وانگ (Sally Wang)، معاون بازاریابی شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر سینو گلوبال کپیتال (Sino Global Capital)، که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، در این رابطه می‌گوید:

چین آرزوهای جهانی را برای یوان دیجیتال در سر می‌پروراند. بر اساس روند فعلی، چین ماهیت ارز دیجیتال را از بلاک چین جدا کرده و از بلاک چین‌های بدون توکن حمایت می‌کند. هدف از این کار تبدیل یوان دیجیتال به یک ارز واقعی جهانی است.

وانگ همچنین معتقد است که چالش اصلی چین در خصوص ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز این است که نمی‌تواند آنها را کنترل کند. او می‌گوید:

ارزهای دیجیتال، به‌ویژه بیت کوین، چالشی برای پکن هستند، زیرا بانک مرکزی نمی‌تواند جریان پول در آنها را ردیابی و رصد کند. بانک مرکزی چین همواره نگرانی شدیدی در خصوص خطر بی‌ثبات‌کننده خروج سرمایه [از کشور خود] داشته است.

گزارش: چین شاید به سراغ محدودکردن استیبل کوین‌ها هم برود!

در این باره بیشتر بخوانید

  • تیم دراپر: ممنوعیت بیت کوین هند را به ۴۰ سال عقب‌تر برمی‌گرداند
  • جزئیات ارز دیجیتال ملی چین/ ارزی برای ۱.۵ میلیارد نفر!
  • لایحه قانون‌گذاران آمریکا برای تبدیل استیبل کوین‌ها به اوراق بهادار؛ موانع فیس‌بوک بیشتر شدند
  • دولت چین استخراج بیت کوین را ممنوع نمی‌کند؛ ماینینگ از لیست صنایع مازاد خارج شد
  • قانون بانکی چین ارتقا می‌یابد: یوان دیجیتال رسمی می‌شود، عرضه ارز دیجیتال ممنوع!

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا