اخبار ارز دیجیتال

گلدمن ساکس ارائه مشتقات بیت کوین به سرمایه گذاران را آغاز کرد

ارائه مشتقات بیت کوین توسط گلدمن ساکس

بازار داغ رمزارزها هیچ نشانه‌ای مبنی بر آهسته شدن را از خود به نمایش نگذاشته است و بانک‌ها نیز متوجه این وضعیت شده‌اند. همچنانکه بیت کوین (Bıtcoın) و آلتکوین‌های شاخصی همچون اتریوم (Ethereum) یک رالی صعودی تا رسیدن به رکوردهای قیمتی خود را آغاز کرده‌اند، تقاضای سازمانی نیز رو به فزونی گذاشته است. از همین رو گلدمن ساکس نیز در نظر دارد تا مشتقات بیت کوین را به مشتریان خود ارائه دهد.

گلدمن ساکس (Goldman Sachs) یکی از اولین سازمان‌هایی بوده است که پذیرش و ورود به بازار رمزارزها را آغاز کرده است و با راه‌اندازی مجدد میز معاملاتی ارزهای دیجیتال خود در ابتدای سال جاری به دنبال یافتن فرصت‌های بالقوه در این حوزه است. سیتی گروپ (Cıtıgroup) نیز اوایل امروز اعلام کرده که این شرکت هم به دنبال افزایش علاقه مشتریان خود، بررسی عرضه محصولات رمزارز را آغاز کرده است.

این در حالیست که گلدمن ساکس حدوداً سه ماه پیش فعالیت خود در این حوزه را آغاز کرده است. در نتیجه گلدمن ساکس پا را از این هم فراتر گذاشته و در ماه مارس محصولات مبتنی بر بیت کوین را در دسترس مشتریان خود قرار داده است. این بانک همچنین راه اندازی و عرضه یک صندوق قابل معامله (ETF) که شرکت کنندگان را به نحوی در معرض رمزارزها قرار می‌دهد را بررسی کرده‌اند.

گلدمن ساکس پس از ماه‌ها بررسی عرضه محصولات بیت کوین به مشتریان خود را آغاز کرد

گلدمن ساکس، پس از ماه‌ها عرضه مشتقات رمزارز مبتنی بر بیت کوین را به مشتریان خود آغاز کرده است که بر افزایش اطمینان این شرکت خدمات مالی دلالت دارد.

به گزارش بلومبرگ، مشتقات بیت کوینی که این بانک سرمایه گذار عرضه آنها را آغاز کرده است قراردادهای غیرقابل تحویل (NDF) هستند. قراردادهای غیر قابل تحویل، قراردادهایی کوتاه مدت و مبتنی بر وجه نقد هستند که همچون معاملات آتی عمل می‌کنند و دارایی‌های مرتبط با آنها هرگز مبادله نمی‌شوند.

نمودار شاخص نوسانات تاریخی بیت کوین (Bıtcoın)

شاخص نوسانات تاریخی بیت کوین

این امر به مشتریان گلدمن ساکس اجازه خواهد داد تا در هر دو نوع معاملات شورت و لانگ بیت کوین امکان مشارکت و گمانه‌زنی داشته باشند. این شرکت از طریق خرید قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو، مشتریان خود را در برابر نوسانات بالای قیمت بیت کوین که به صورت تاریخی رخ داده‌اند مصون خواهد ساخت. همچنین به گزارش بلومبرگ، گلدمن ساکس از شرکت دارایی‌های رمزارز کامبرلند دی‌آروی (Cumberland DRW) به عنوان شریک معاملاتی خود بهره خواهد گرفت.

جی پی مورگان (JPMorgan) نیز همچون سیتی بانک، به صورت فعال در حال بررسی ارائه یک صندوق سرمایه گذاری بیت کوین برای مشتریان خود است. بلک راک (Blackrock)، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی دنیا، بیت کوین را به عنوان یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری در دو صندوق خود ارائه داده است.

با توجه به علاقه سرمایه گذاران سازمانی به ورود در عرصه رمزارزها، پذیرش و استقبال گسترده از ارزهای دیجیتال بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر به نظر می‌رسد.

نوشته گلدمن ساکس ارائه مشتقات بیت کوین به سرمایه گذاران را آغاز کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا