اخبار ارز دیجیتال

گنسلر رسماً‌ رئیس کمیسیون بورس آمریکا شد

مجلس سنای آمریکا گری گنسلر (Gary Gensler) را برای تصدی ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تأیید کرد. شایان ذکر است که گنسلر به‌عنوان یکی از طرفداران بلاک چین شناخته می‌شود.

به گزارش کریپتو بریفینگ، اعضای مجلس سنای آمریکا روز گذشته با ۵۳ رأی موافق و ۴۵ رأی مخالف، گنسلر را به‌عنوان رئیس جدید کمیسیون بورس آمریکا منصوب کردند.

گنسلر در حال حاضر به‌عنوان استاد بلاک چین در دانشگاه ام‌آی‌تی مشغول کار. او پیش‌تر ریاست کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای آمریکا را برعهده داشت و در بازه‌ای هم در بانک گلدمن ساکس (Goldman Sachs) مشغول فعالیت بود.

پیش از گنسلر، ریاست کمیسیون بورس آمریکا بر عهده جی کلایتون (Jay Clayton) بود که رویکردی سرسختانه در ارتباط با ارزهای دیجیتال داشت. این کمیسیون در زمان ریاست کلایتون، بسیاری از پروژه‌های تازه در حوزه ارزهای دیجیتال را اوراق بهادار اعلام و شکایت‌های متعددی هم علیه عرضه‌های اولیه سکه (ICO) مطرح کرد.

با وجود اینکه به نظر نمی‌رسد رویکرد و رویه کمیسیون بورس آمریکا تغییر کند، اما برخی معتقدند که به‌واسطه دانش بلاک چینی گنسلر، این احتمال وجود دارد که این کمیسیون سایه سخت‌گیری‌های خود را بر این حوزه کمتر کند. گنسلر ماه گذشته اعلام کرد که به‌دنبال قوانین «شفاف‌تر» پیرامون ارزهای دیجیتال است.

تقریباً شکی نیست که ارزهای دیجیتال تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و گنسلر باقی می‌مانند، اما تغییر در نوع نگرش به این دیدگاه که به‌دلیل تغییر در سکان هدایت این نهاد ایجاد شده، می‌تواند به تأیید اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) منجر شود.

همزمان با تأیید گنسلر، هستر پیرس (Hester Peirce)، از اعضای کمیسیون بورس آمریکا، نسخه به‌روزشده طرح «پناهگاه امن» را منتشر کرد. این طرح در نظر دارد که انعطاف‌پذیری بیشتری برای پروژه‌های بلاک چینی مهیا کند. پیرس روز سه‌شنبه نوشت:

پناهگاه امن به‌دنبال ایجاد فضایی برای توسعه‌دهندگان شبکه است که در آن سه سال مهلت به آنها اعطا می‌شود. در این مدت آنها می‌توانند با استفاده از معافیت در امر ثبت و پیروی از قوانین فدرال در حوزه اوراق بهادار، روی توسعه شبکه کاربردی یا غیرمتمرکز کار کنند.

پیرس اولین بار در فوریه سال گذشته (بهمن ۹۸) در کنگره بین‌المللی بلاک چین این طرح را مطرح کرده بود.

او در بخشی از صحبت‌های خاطرنشان کرد که ورود گنسلر به کمیسیون بورس آمریکا زمانی ایده‌آل برای بازنگری در قوانین و مسئولیت این نهاد در ارتباط با ارزهای دیجیتال و تطابق با این ارزها ایجاد کرده است.

The post گنسلر رسماً‌ رئیس کمیسیون بورس آمریکا شد appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا